Jiří Čondl

Jiří Čondl - Foto: Khalil Baalbaki

Jiří ČondlFoto: Khalil Baalbaki

zprávař

Co dělám v rozhlase:
Přináším vám nejnovější a nejdůležitější události z regionu, z domova, ze zahraničí i sportu. Zpravodajskou relaci připravím a pak Vám ji sdělím. A také občas vyrazím do terénu s mikrofonem nebo fotoaparátem a zpracuji nějaké téma. 

Před rozhlasem:
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity, obor český jazyk-dějepis. Učitelství jsem se i nějakou dobu věnoval. Pak se ale naskytla možnost externě pracovat ve zpravodajství Českého rozhlasu České Budějovice, objevil jsem kouzlo rozhlasové práce a rozhodl se, že se touto cestou vydám. Nejprve jsem pracoval jako redaktor v terénu - natáčel jsem zprávy, reportáže a také rozhovory. 

Co mě baví:
„Svět je plný samozřejmostí, kterých si jakživ nikdo nevšimne," řekl Sherlock Holmes v románu Pes baskervilský. A právě malé detaily nám v našem uspěchaném životě unikají. Proto je dobré se občas zastavit a rozhlédnout se kolem sebe. To mě naučila má největší záliba - fotografování. Dobrého ducha se snažím udržovat četbou knih a zdravé tělo sportem, hlavně se věnuji historickému šermu. Nejraději odpočívám se sklenkou dobrého vína a kouskem sýra. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas