Petra Matoušková

Petra Matoušková - Foto: Khalil Baalbaki

Petra MatouškováFoto: Khalil Baalbaki

zprávařka

Co dělám v rozhlase:
Mým úkolem je nejen pečlivě sestavit jednotlivé relace, ale také je poutavě a hlavně srozumitelně posluchačům předat za mikrofonem. V této souvislosti vzpomínám ráda hned na několik učitelů mluveného projevu: režiséra Ludvíka Mühlsteina, někdejšího vedoucího dětského dramatického souboru Českého rozhlasu České Budějovice, Renatu Zacharovou nebo také profesorku Jiřinu Hůrkovou z DAMU. Mou práci v hlasatelně ale střídají také cesty s mikrofonem za lidmi a jejich zajímavými příběhy. 

Před rozhlasem:
Ve studiích Českého rozhlasu České Budějovice jsem své první zkušenosti za mikrofonem sbírala už jako žákyně základní školy. Docházela jsem čtyři roky do zdejšího dětského dramatického souboru, jehož složení určil konkurz. Pracovala jsem také v několika soukromých rádiích: Rádiu 21 s programem Evropa 2 Praha, Rádiu Beat, Rádiích Faktor, Gold a Eldorádio. Moderovala jsem také zpravodajské relace v regionální televizi GIMI České Budějovice. 

Co mě baví:
K rozhlasové práci chodím čerpat sílu do přírody, zahraničních cest a zajímavých knih. Velkým povzbuzením jsou pro mě ohlasy posluchačů nejen na skladbu zpravodajské relace, ale i příspěvky pro radioproudy. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas