Magdaléna Trusinová

Magdaléna Trusinová - Foto: Khalil Baalbaki

Magdaléna TrusinováFoto: Khalil Baalbaki

redaktor publicistiky

Připravuji příspěvky a pořady pro stanice ČRo Plus, Radio Wave, Radiožurnál a regionální stanice. Slyšet mě můžete v pořadech Zaostřeno, Přes čáru, Mezi nebem a zemí a v proudovém vysílání. 

V Českém rozhlase pracuji (s přestávkami) od roku 2006. Začínala jsem ve skupině elévů, pak jsem pracovala na regionální stanici pro Prahu Regina, kde jsem pod vedením Petra Sirotky zkoušela natáčet první reportáže. Od ledna 2007 jsem pracovala jako externí, od 1. prosince 2008 jako interní redaktorka na Rádiu Česko. Připravovala jsem souhrn událostí ze světa Týden ve světě a spolu s kolegyní Marií Řezáčovou jsem každý týden nabízela posluchačům zajímavé projekty, které vznikly v neziskovém sektoru v magazínu Jak jinak. Pro Český rozhlas Plus jsem natáčela pořad Za hranou

Při natáčení vymetám nejrůznější kouty v Česku i po světě, včetně kábulských čajoven, mongolských jurt nebo (nejčastěji) pražských nejen divadelních kaváren. Mám ráda podněty, které nutí k dalšímu zamyšlení, a hodně bych chtěla, aby takhle fungovaly moje pořady. 

E-mail: Magdalena.Trusinova@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas