Daniela Vrbová

Daniela Vrbová - Foto: Vendula Kosíková

Daniela VrbováFoto: Vendula Kosíková

redaktorka publicistiky

V rámci pořadu Zaostřeno připravuji pro ČRo Plus tematický blok Zaostřeno na cizince. Jsem editorkou a členkou autorského týmu, který připravuje každý všední den pořad Trendy. Podílím se rovněž na přípravě pořadu Historie Plus

V Českém rozhlase pracuji od roku 2007, předtím jsem pracovala na Královské dánské ambasádě v Praze. Vedle toho jsem překládala a psala články pro česká média, například pro Respekt. 

Vystudovala jsem žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK v Praze a dánštinu a anglistiku-amerikanistiku na Filosofické fakultě UK. Část studií jsem absolvovala na Kodaňské univerzitě, v Dánsku jsem nějakou dobu žila a pravidelně se sem vracím. Několik měsíců jsem žila i v Argentině. 

V letech 2003 a 2005 až 2006 jsem moderovala a editovala pořad Cosmopolis na kodaňském univerzitním rádiu (Universitetsradioen). V roce 2009 jsem absolvovala třítýdenní stáž v BBC World Service v Londýně v produkčním týmu pořadu World Have Your Say. V roce 2013 jsem byla na stáži v respektovaném dánském týdeníku Weekendavisen. 

E-mail: Daniela.Vrbova@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas