Tamara Urválková

Tamara Urválková - Foto: Khalil Baalbaki

Tamara UrválkováFoto: Khalil Baalbaki

redaktorka publicistiky

V rámci Tvůrčí skupiny popularizace vědy a techniky připravuje příspěvky a seriály pro Magazín Leonardo, pravidelně také Cestopis přírody v rámci Leonarda Plus na ČRo Plus. Podílí se na přípravě a moderacích pořadu Kontakt na stanici ČRo Dvojka, připravuje a moderuje besedy, které se pravidelně konají v Akademii věd ČR. 

S Českým rozhlasem spolupracuje od roku 2006 nejprve přes Tvůrčí skupinu elévů. V letech 2008 – 2013 byla členkou redakce Českého rozhlasu Leonardo, kde mimo jiné připravovala přírodovědný magazín Natura nebo diskusní pořad Třetí dimenze. 

Před nástupem do redakce ČRo Leonardo vystudovala obor Teorie a dějiny divadla na Filozofické fakultě MU v Brně a Katedru autorské tvorby a pedagogiky pražské DAMU. 

Co se týče popularizace vědy, líbí se jí slova Albert Einsteina: „If you can´t explain it simply, you don´t understand it well enough.“ 

Kontakt: tamara.urvalkova@rozhlas.cz 

E-mail: Tamara.Urvalkova@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Lidé si budou moci otestovat paměť v Českém rozhlase

Ve dnech 23. až 25. března si mohou všichni zájemci nechat vyšetřit v budově Českého rozhlasu paměť.... organizuje Česká alzheimerovská společnost (ČALS), aby upozornila na problematiku života lidí s demencí.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas