Jana Šustová

Jana Šustová - Foto: Ingrid Tognerová

Jana ŠustováFoto: Ingrid Tognerová

externistka

Pravidelně připravuji příspěvky pro pořad O Roma vakeren – Romové hovoří a pro náboženské pořady Českého rozhlasu. 

V Českém rozhlase jsem začala pracovat v červnu 2000 jako webeditorka stránek ruské a německé redakce Radia Praha, vysílání Českého rozhlasu do zahraničí. Zároveň jsem převzala práci na stránkách Romové v České republice a začala jsem spolupracovat s romskou redakcí. V roce 2005 jsem přestoupila do Českého rozhlasu Online (nyní Nová média), kde jsem založila web Náboženství a nadále jsem pokračovala v práci na romských stránkách. Od roku 2010 jsem pracovala v Českém rozhlase 6. Po reorganizaci jsem přešla v roce 2013 do Tvůrčí skupiny náboženských pořadů v Centru výroby, která byla o rok později převedena do Tvůrčí skupiny publicistiky. Od srpna 2017 s Českým rozhlasem spolupracuji jako externistka. 

Narodila jsem se v roce 1972 v Praze a už během studia sociální práce na pražské Filosofické fakultě Univerzity Karlovy jsem začala spolupracovat s časopisem Sociální politika, odborným měsíčníkem Ministerstva práce a sociálních věcí, kam jsem po studiích v roce 1998 nastoupila na celý úvazek. Sociální tematice se věnuji i při své dosavadní práci pro Český rozhlas. 

V roce 2009 mi Muzeum romské kultury v Brně udělilo svou historicky první cenu za vytrvalou podporu muzea a pomoc při budování jeho sbírkových fondů, za stálou propagaci romské kultury vůbec. 

Moje příspěvky lze vyhledat podle jména autora na adrese http://romove.radio.cz/cz/hledat/1/1164

E-mail: jana.sustova@rozhlas.cz
 
 

Autor:  Jana Šustová

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas