Terezie Jirásková

Terezie Jirásková - Foto: Khalil Baalbaki

Terezie JiráskováFoto: Khalil Baalbaki

redaktor publicistiky

Jsem autorkou a editorkou pořadů ČRO Plus. Pro ČRO Plus připravuji pořad Leonardo Plus s psychiatrem Cyrilem Höschlem. Natáčím a překládám rozhovory se zahraničními odborníky z různých vědeckých oblastí do Magazínu Leonardo a moderuji pořad Týden ve vědě. Spolupracuji s Radiem Wave na komentářové rubrice Prolomit vlny, v níž osobnosti z okruhu spolupracovníků Radia Wave kriticky glosují aktuální dění i nadčasová témata a nabízejí osobitý pohled na svět kolem nás. 

Od roku 2002 jsem působila v Českém rozhlase 6 jako autorka, editorka, redaktorka pořadů aktuální i analytické publicistiky. Od počátků svého působení v ČRo 6 jsem se věnovala událostem domácí i zahraniční politické scény. Zároveň jsem se na vlnách Šestky řadu let zabývala popularizací vědy. Od roku 2001 jsem pracovala pro Český rozhlas 6 / Rádio Svobodná Evropa až do jejího zrušení. 

V předchozích letech jsem spolupracovala s českými audiovizuálními médii jako režisérka, scénáristka reportáží a dokumentů z oblasti kultury. Zodpovídala jsem za řízení tvůrčích týmů. Působila jako mediální poradkyně, hlavní manažerka a PR řady kulturních projektů realizovaných v ČR a Belgii. Spolupracovala jsem s Divadlem Semafor či The North American Theatre in Prague. 

Jsem členkou odborné poroty významné evropské novinářské ceny EU Journalists Award, jež oceňuje práce žurnalistů publikované v českých médiích, a dává jim tak možnost prosadit se na evropské úrovni. 

V roce 2012 jsem získala ocenění za žurnalistický počin – dlouhodobou pozornost věnovanou rozvoji paliativní medicíny a hospicové péče v České republice. Z pohledu zdravotnického, legislativního i politického. Ocenění uděluje Hospicové občanské sdružení Cesta domů. 

Vystudovala jsem magisterské studium Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze, obor divadelní a rozhlasové umění a akreditovaný kurz žurnalistiky. Dokončila jsem řadu postgraduálních vzdělávacích programů České lékařské komory v oblasti psychosomatické medicíny. Jsem doktorandkou na 1. Lékařské fakultě UK, obor psychologie. Absolvovala jsem zahraniční, odborné stáže a pracovní pobyty se zaměřením na analytickou publicistiku, stav a vývoj Evropské unie i popularizaci vědy na Europäische Akademie Berlin v Německu, či v londýnské centrále BBC ve Velké Británii. 

iRadio - audio archiv pořadů:
Studio Leonardo
Leonardo Plus

E-mail: terezie.jiraskova@rozhlas.cz 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace