Marek Janáč

Marek Janáč - Foto: Khalil Baalbaki

Marek JanáčFoto: Khalil Baalbaki

Od 1. ledna 2014 nepracuje v Českém rozhlase. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

redaktor 

Do rozhlasu nastoupil 5. 8. 1991 jako inspektor vysílání (režisér dne). Záhy přešel do redakce A-Z, kde debutoval dokumentem "Bylo, nebylo..." (1992). K dnešnímu dni má na svém kontě více než sto dokumentárních pořadů, bezpočet publicistických a tisíce drobných žurnalistických tvarů, z nichž řada získala ocenění na domácích i mezinárodních festivalech. 

V Českém rozhlase spolupracuje převážně se stanicemi Vltava a Radiožurnál. Za královny rozhlasové publicistiky považuje feature, dokument a reportáž, ve své tvorbě jich velmi často využívá. Specializuje se na náročnější žánry a časosběrnou metodu natáčení. Je spoluautorem dvou populárně-naučných knih a osmi kompaktních disků. Jako režisér a scénárista dokumentárních pořadů spolupracuje s Českou televizí. 

Motto: "Ač zpracovávám vědecká témata a aktuální stav poznání, popularizaci vědy považuji za tvorbu na úrovni jazykového překladu básně. Výsledkem - na rozdíl od bonmotu srovnávajícího dobrý překlad s ženou - má být překlad věrný i krásný zároveň." Zda výsledek odpovídá tomuto předpokladu, můžete nejlépe posoudit sami. Např. na ČRo Dvojka, v Meteoru, každou sobotu dopoledne mezi 8. a 9. hod., nebo kdykoliv ve zvukovém archivu na webu Meteoru

Autor:  Marek Janáč
Pořad: Meteor  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: sobota 08:05; repríza neděle 02:00  |  Délka pořadu: 52 minut  
 

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas