Martin Pokorný

Martin Pokorný - Foto: Khalil Baalbaki

Martin PokornýFoto: Khalil Baalbaki

redaktor

Zprávy, zprávy a zase zprávy - každou celou, každý den od 5 do 19 hodin. To je hlavní náplň každého, kdo pracuje v redakci zpravodajství. Připravujeme, vyhledáváme, jsme v terénu, vysíláme, točíme reportáže - práce redaktora zpravodajství může jen stěží být všestrannější. A proto mě baví. 

Do českobudějovické redakce Českého rozhlasu jsem nastoupil v roce 2009. A kromě tvorby a vysílání zpráv občas rád zabrousím i do jiných rozhlasových žánrů, jako je reportáž, diskusní pořad a nebo delší komponované pořady - ať už pro naši redakci nebo pro vysílání Radiožurnálu či Vltavy. S mým původním povoláním učitele němčiny, češtiny a příležitostně angličtiny má moje současná práce jen pramálo společného. 

Když mám volno, snažím se většinou úplně vypnout. A zatím jsem nenašel lepší recept, jak si udržet zdravý nadhled. Rád fotím, běhám, cestuji, a když se mi nikam nechce, pustím si nějaký pěkný film a nebo poslouchám, co vysílá Londýn - hlavně BBC World Service a rozhlasové hry na BBC Radio 4. Mým životním koníčkem, který se dá naštěstí provozovat za každého počasí a kdekoli na světě, jsou cizí jazyky. Protože kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. 

E-mail: Martin.Pokorny@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas