Jan Kopřiva

Jan Kopřiva - Foto: Khalil Baalbaki

Jan KopřivaFoto: Khalil Baalbaki

redaktor

V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako redaktor zpravodajství. Na starosti mám zejména kraj Táborska. Připravuji zprávy a příspěvky pro ranní a odpolední vysílání. V minulých letech jsem také několik sezón působil jako zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu v Chorvatsku. 

Společně s mými kolegy kampanologem Radkem Lungou a mistrem zvuku Markem Svobodou také připravuji cyklus Hlasy jihočeských zvonů. Cílem tohoto projektu, který odstartoval v roce 2008, je systematicky zdokumentovat zvonový inventář v budějovické diecézi na počátku třetího tisíciletí. 

Narodil jsem se v roce 1969 v Českých Budějovicích, léta mládí strávil v Prachaticích. V roce 1996 jsem se přestěhoval do Tábora, o tři roky později jsem profesně zakotvil v Českém rozhlasu České Budějovice. 

Ve volném čase rád vyrážím do přírody, ať už pěšky či na kole. Před čtyřmi lety jsem rozšířil řady Veslařského klubu Jordán Tábor a po letech jsem se opět vrátil k cvičení jógy a pravidelným čtvrtečním setkáním nad biliárovým stolem. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas