Jan Herget

Jan Herget - Foto:  Český rozhlas

Jan HergetFoto:  Český rozhlas

redaktor

Znamení:
Váhy 

Životní motto:
Člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví. (Karel Čapek) 

Co dělám v rozhlase:
Vytvářím reportáže, příspěvky a živé vstupy z terénu pro zpravodajství i proudové vysílání Radiožurnálu. Je to pestrá, dynamická práce, díky které mám příležitost navštěvovat různorodá prostředí a setkávat se se zajímavými lidmi. Ač se to nezdá, tato práce je velmi časově náročná. Za 2minutovou reportáží se mnohdy skrývá i několik hodin hrubého záznamu, který je potřeba nejdřív natočit a pak vhodně zpracovat.
Dále se v Českém rozhlase věnuji dokumentárním pořadům. Pro stanice Praha a Vltava vytvářím velkoformátové dokumenty, většinou o významných osobnostech ze světa divadla, filmu a populární hudby. Natočil jsem například profilové dokumenty o Laďce Kozderkové, Petru Haničincovi nebo Soně Červené.
Od podzimu 2011 působím v Českém rozhlase také jako moderátor. Jednou týdně mě můžete slyšet na Dvojce v pořadu pro děti a mládež Domino

Před rozhlasem:
Původní profesí jsem herec a před nástupem do Českého rozhlasu jsem byl tři roky v angažmá v Jihočeském divadle. V té době jsem se věnoval i dabingu a pracoval jsem také jako zprávař v regionálním rádiu. 

Co mě baví:
Procházky s mým psem, čtení detektivek, sledování starých českých filmů a hlavně modelářství MHD. Zasvěcení vědí :-) 

Co mě vždycky dostane:
Když mě někdo rozesměje tak, že nemůžu přestat. A nebo když někdo zná nazpaměť všechny zastávky pražských tramvajových linek. To je totiž moje specialita. 

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?)
Nic se ke mně zatím nedoneslo… 

redakce: domácí redakce  

E-mail: Jan.Herget@rozhlas.cz

Autor:  Jan Herget  (jht)

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace