Jan Herget

Jan Herget - Foto: Khalil Baalbaki

Jan HergetFoto: Khalil Baalbaki

redaktor, editor

Znamení:
Váhy 

Životní motto:
Člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví. (Karel Čapek) 

Co dělám v rozhlase:Jako redaktor vytvářím zpravodajské reportáže, příspěvky a živé vstupy z terénu především pro vysílání Radiožurnálu a ČRo Plus. Je to pestrá, dynamická práce, díky které mám příležitost navštěvovat různorodá prostředí a setkávat se se zajímavými lidmi. 

Jako editor odbavuji příspěvky ostatních kolegů do vysílání, konzultuji s nimi jejich záměr a případně se snažím poradit, jak docílit kvalitního výsledku. Jsem také zodpovědný za obsahovou správnost a formální kvalitu schválených příspěvků. 

Od roku 2009 v Českém rozhlase působím také jako dokumentarista. Pro stanice ČRo Dvojka a Vltava jsem natočil 15 velkoformátových dokumentů, většinou o významných osobnostech ze světa divadla, filmu a populární hudby. Vytvořil jsem například profilové dokumenty o Jiřím Horčičkovi, Soně Červené, Vlastě Chramostové, Waldemaru Matuškovi nebo Lucii Bílé. Práce na dvou z těchto dokumentů mě inspirovala i k liteární činnosti, jejíž výsledkem byly dvě životopisné knihy. První v roce 2012 o Laďce Kozderkové a druhá v roce 2015 o Petru Haničincovi.  

Na vysílájí Českého rozhlasu se podílím také jako autor. Napsal jsem několik sérií cyklu Příběhy slavných a také několik minutových her. V letech 2011 – 2013 jsem působil také jako moderátor pořadů Domino a Klub Rádia Junior. A v letech 2014 – 2017 jsem účinkoval jako herec v cyklech Po kom se jmenují..., Když se řekne... a Děsdějepis. 

Před rozhlasem:
Původní profesí jsem herec a před nástupem do Českého rozhlasu jsem byl tři roky v angažmá v Jihočeském divadle. V té době jsem se věnoval i dabingu a pracoval jsem také jako zprávař v regionálním rádiu. 

Co mě baví:
Procházky s mým psem, cestování, detektivky a knihy o moderní historii, architektura, staré české filmy a seriály, modelářství MHD. Zasvěcení vědí :-) 

Co mě vždycky dostane:
Dobrý vtip, svíčková a In The Mood od Glenna Millera. 

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?)
Že jsem pěkný proutník :-) 

redakce: domácí redakce  

E-mail: Jan.Herget@rozhlas.cz

Autor:  Jan Herget  (jht)

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas