Petr Nováček

Petr Nováček - Foto: Karel  Šanda

Petr NováčekFoto: Karel Šanda

komentátor

Znamení:
Rak (1946) 

Životní motto:
Když se člověk snaží a nějaká dobrá duše mu pomůže, dokáže skoro všechno. 

Co dělám v rozhlase:
Operativně komentuji vnitropolitické události související s politickými stranami (vystudoval jsem „Zeitgeschichte“), s politickými osobnostmi, s ústavním pořádkem a institucemi, volby všeho druhu a ledacos dalšího. Za tím účelem si po nocích telefonuji s politiky a nikoli například s milenkami. Vybaven od narození špatným zrakem a prý proto slušnou pamětí, k váženým a milým posluchačům hovořívám ne „z papíru“, nýbrž „z patra“. 

Před rozhlasem:
… se dívám pod nohy, abych pokud možno nepřišel k úrazu ještě dříve, než skrze svoje povolání. 

Co mě baví:
Cestovat, protože jsem dříve nemohl, pokud na to mám a dovolí to mně a mé paní zdravotní stav. Také rád čtu, bohužel v poslední době hlavně věci související s českou politikou, čímž nutně blbnu. Abonentní koncerty SOČR jsem míval rád, leč již prosezená sedadla v Rudolfinu měla velmi nerada moje páteř, takže jsem se jich musel vzdát. Bavili mě někteří zdejší politici, s nimiž jsem se rád bavíval, ale buď jsem otupěl, anebo oné sorty ubylo. 

Co mě nejvíc dostane (dostalo):
Už jako kluk jsem poslouchal nejen „velezrádné vysílačky“, ale i úžasné a nekonečné projevy soudruha Antonína Novotného. Posléze jsem si začal ukládat některé noviny a časopisy s články politického obsahu. 

Z rozhlasové pavlače aneb Víte, co se o Vás říká?
Bydlíme „za rohem“ 13 let v činžáku, jenž má v přízemí 28 schránek na dopisy. Soudím, že zhruba tolik v něm žije partají. Za ta léta znám jménem tři rodiny. Praporky již nevyvěšuji, neboť jsou obtížně k sehnání, odznak jsem nenosil a nenosím. 

Kontakt: petr.novacek@rozhlas.cz  

E-mail: Petr.Novacek@rozhlas.cz

Autor:  Petr Nováček  (pno)

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas