Petr Holub

Petr Holub - Foto: Dana Josefová

Petr HolubFoto: Dana Josefová

moderátor, komentátor

Pro ČRo Plus připravuje pořad Zaostřeno s ekonomickou tematikou, vytváří příspěvky do pořadu Názory a argumenty. 

Od roku 1992 byl v týdeníku Respekt, v letech 1997 až 2002 týdeník řídil. V roce 2001 napsal článek o vládní korupci, na který premiér Miloš Zeman reagoval snahou týdeník zlikvidovat. Vláda tehdy jednohlasně schválila usnesení, aby byl šéfredaktor Respektu trestně stíhán. 

Z Respektu odešel po neúspěšném pokusu změnit styl řízení firmy. Poté se vrátil k psaní – tři roky pracoval jako zdravotnický a politický zpravodaj pro Hospodářské noviny, přitom zároveň externě spolupracoval se Sociologickým ústavem Akademie věd a s nevládními organizacemi jako Člověk v tísni a Transparency International. 

V Hospodářských novinách skončil na jaře 2006, když se změnil styl řízení. Dnes pracuje jaké hlavní analytik v internetovém deníku Aktuálně.cz; kromě politiky má na starosti zdravotnictví a sociální věci. 

Narodil se v roce 1958. V sedmdesátých a osmdesátých letech vyzkoušel různá dělnická povolání. Studoval přitom v bytových seminářích filozofii, dálkově získal maturitu a v letech 1986–1992 pokračoval na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy univerzity. 

E-mail: argumenty@rozhlas.cz

Autor:  Petr Holub

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace