Radko Kubičko

Radko Kubičko - Foto: Khalil Baalbaki

Radko KubičkoFoto: Khalil Baalbaki

editor, moderátor

Pro ČRo Plus připravuje pořady Názory a argumenty a Média Plus. Věnuje se převážně událostem na domácí politické scéně a mediálním tématům. 

V roce 1990 spolupracoval se čtrnáctideníkem Studentské listy a týdeníkem Reflex, v Československém rozhlase spoluzakládal studentské vysílání Gaudeamus. Od dubna 1990 do září 1990 pobýval na stáži v Rádiu Svobodná Evropa / Rádiu Svoboda (RFE/RL) v Mnichově ve Spolkové republice Německo. Poté spolupracoval s touto stanicí jako externí spolupracovník v Praze. 

V dubnu 1992 nastoupil jako redaktor a komentátor RFE/RL opět v Mnichově. Po zrušení českého vysílání RFE/RL v červnu 1994 přešel zpět do Prahy jako komentátor Rádia Svobodná Evropa (RSE), nově zřízené organizace, pokračující ve vysílání Svobodné Evropy od listopadu 1994 na okruhu Český rozhlas 6/Rádio Svobodná Evropa. Po definitivním zrušení českého vysílání RSE v roce 2002 pokračoval v práci pro Český rozhlas 6. 

Narodil se v roce 1967 v Brně. Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, dokončil 1995. 

Autor:  Radko Kubičko

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Reakce generálního ředitele Českého rozhlasu na výroky předsedy SPD Tomia Okamury

Český rozhlas se důrazně ohrazuje proti lživým tvrzením předsedy SPD Tomia Okamury, která politik zveřejnil... . Český rozhlas je zcela nezávislý, objektivní a nestranný a plní tím svoje poslání média veřejné služby....

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace