Jana Zemková

Jana Zemková - Foto: Libor Teichmann

Jana ZemkováFoto: Libor Teichmann

redaktorka

V Českém rozhlase Olomouc pracuji od svého nástupu v roce 1996. Od ledna 2013 jsem pracovala v Centru zpravodajství jako redaktorka regionu Přerovsko. Předávala jsem vám aktuální informace o dění ve městech i na vesnicích a to nejen prostřednictvím krátkých zpráv, ale i reportáží natočených přímo v terénu. Slyšet jste mě mohli i v pořadu Psáno životem.  

V říjnu 2016 jsem svoji zpravodajskou misi opustila a začala pracovat v redakci publicistiky. Regionu Přerovska jsem zůstala věrná. Stejně tak natáčení reportáží. Slyšet je můžete ve vysílání během celého dne. Přispívám do magazínu Kraj na dlani, povídám si s lidmi ve Větrníku, v pořadu Přímo z místa. 

Svoji práci pokládám za velmi pestrou, nikdy se nenudím. Přivádí mě k zajímavým lidem i místům. A to mi vyhovuje, nemám ráda stereotyp. Na druhé straně musím přiznat, že v soukromí si vážím samoty. Tedy takové v rodinném kruhu. Ve společnosti těch nejbližších. Táhne mě to do přírody, za památkami, jezdím na horském kole a miluji lenošení v posteli u televize, s knížkou. A úplně nejraději mám pravidelné útěky za teplem, za mořem. Že by to mělo něco společného s mým narozením ve znamení Vodnář? 

E-mail: jana.zemkova@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas