Andrea Švubová

Andrea Švubová - Foto: Khalil Baalbaki

Andrea ŠvubováFoto: Khalil Baalbaki

redaktorka

V Českém rozhlase Olomouc pracuji od roku 1998. O tři roky později jsem se přestěhovala na Jesenicko, kde působím jako regionální zpravodaj. Od ledna 2013 pracuji jako redaktorka Centra zpravodajství. Slyšet mě nejčastěji můžete z nejvyšších moravských hor a jejich podhůří.  

Přináším vám aktuální zprávy z celého regionu, mapuji dění ve větších městech i v těch nejzapadlejších vesničkách našeho kraje. I tam často narážím na velmi zajímavé lidi, neprobádaná místa a netradiční aktivity. Slyšet jste mě mohli i v pořadech Psáno životem nebo Žijí mezi námi. 

Před nástupem do Českého rozhlasu Olomouc jsem působila v několika soukromých rádiích, práce ve veřejnoprávním mne naplňuje mnohem víc. Volný čas trávím se svou rodinou a čtyřnohým bavorským barvářem. Nejraději samozřejmě někde v přírodě. Pokud mám čas, ráda si zalyžuji, projedu se na kole, na in-line bruslích a v poslední době jsem si oblíbila i zumbu. Relaxem je pro mne například plavání nebo sauna. I přes mé fobie z výšek jsem si docela oblíbila horské túry. Co opravdu nesnáším - to jsou fronty v supermarketech a nepříjemné úřednice. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas