Kateřina Daňková

Kateřina Daňková - Foto: Martin Straka

Kateřina DaňkováFoto: Martin Straka

redaktorka zpravodajství

Co v rozhlase dělám:
Nejčastěji sedím u počítače v prostřední kóji našeho rozhlasového newsroomu. Právě tam se totiž rodí většina nápadů na reportáže a příspěvky, které pak vyrážím natáčet do terénu. A u zmíněného počítače pak sesbíraný materiál stříhám a zpracovávám do podoby, kterou slyšíte ze svých rádií. A dál? No tak třeba moderuji kontaktní pořad Poradna, scházím se s kolegy na poradách, piju kávu a jednou jsem v rozhlase dokonce hrála pexeso. 

Jak jsem se k této práci dostala:
Byla jsem ve správnou dobu na správném místě - tedy na první hodině mého vysokoškolského studia, kterou tehdy vedla má budoucí šéfová. 

Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Asi to, že jsem dokázala prožít a přežít celý jeden rok v kůži „sporťáka". Jen pro úplnost, teď už konečně dělám svou vytouženou kulturu :-) 

Dosavadní kariéra:
MŠ ve Slušovicích - ZŠ tamtéž - Gymnázium ve Zlíně - Vysoká škola v Ostravě (obor ekonomická žurnalistika) - Český rozhlas Ostrava externě - Český rozhlas Ostrava na plný úvazek - a dál? To se uvidí... 

Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Házím celkem dlouhý stín. 


Telefon: 596 203 166
 
E-mail: katerina.dankova@rozhlas.cz 

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Autoři se mohou hlásit do 33. ročníku Prix Bohemia Radio. Vítěze ocení také Visegrádská čtyřka

Autoři původní rozhlasové tvorby se mohou až do 16. ledna 2017 hlásit do 33. ročníku festivalu Prix... . Nová soutěžní kategorie vznikla díky podpoře Mezinárodního visegrádského fondu, který pro aktuální...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace