Monika Zettlová

Monika Zettlová - Foto: Vlastimil Leška

Monika ZettlováFoto: Vlastimil Leška

redaktorka zpravodajství

K rozhlasovému mikrofonu mě přivedla kolegyně Dana Jelínková. Jednoho dne jsem se osmělila a svěřila jsem se jí s touhou pracovat v rozhlase. Pak už následovalo sedm měsíců postupného zaškolování, hlasových cvičení apod., než jsem se k tomu rozhlasovému mikrofonu nakonec dostala.  

Do Českého rozhlasu Plzeň jsem pak nastoupila v červnu 2003 jako externí spolupracovník zpravodajské směny. Připravovala jsem a hlásila většinou noční zprávy.  

Od ledna 2006 jsem pracovala v redakci zpravodajství jako redaktor - rešeršista. Vyhledávala jsem, natáčela a zpracovávala krátké zpravodajské zvukové příspěvky. 

Od ledna 2013 pracuji jako redaktorka Centra zpravodajství. Natáčím a zpracovávám reportáže o aktuálním dění v regionu. Stále mi dělá dobře pocit, že práce v rozhlase není jen "nepříjemnou povinností docházet někam do zaměstnání", ale že je zajímavou, inspirující, tvořivou a zábavnou, i když někdy stresující, činností. 

Co mě baví? 

Literatura, film, hudba. Rekreačně volejbal a plavání.  


Co mě přivedlo k mikrofonu: K rozhlasovému mikrofonu mě přivedla kolegyně Dana Jelínková. Jednoho dne jsem se osmělila a svěřila jsem se jí s touhou pracovat v rozhlase. Pak už následovalo sedm měsíců postupného zaškolování, hlasových cvičení apod., než jsem se k tomu rozhlasovému mikrofonu nakonec dostala. Co považuji za má rozhlasová "nej": Stále mi dělá dobře pocit, že práce v rozhlase není jen "nepříjemnou povinností docházet někam do zaměstnání", ale že je zajímavou, inspirující, tvořivou a zábavnou, i když někdy stresující, činností. Co mě drží nad vodou: Víra, že každá situace má svůj smysl, i když ho často nemůžeme nalézt.

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas