Magdaléna Medková

Magdaléna Medková - Foto: Khalil Baalbaki

Magdaléna MedkováFoto: Khalil Baalbaki

redaktorka zpravodajství

Ani nevím, jak se to všechno semlelo. V dětství, čase plném ideálů, jsem se chtěla stát spisovatelkou, abych - až vyrostu - mohla napsat Malého Prince. Postupem času jsem si ale uvědomila, že už jeden Saint-Exupéry byl a že se v tomto případě není radno opakovat. 

Při studiu na Gymnáziu Jana Keplera jsem začala sledovat život kolem sebe a mou pozornost upoutala existenciální literatura. V této době jsem si uvědomila, že bych ve své profesi ráda zapomněla na čas. A protože jsem se vždy zajímala o všechno, ale o nic pořádně, má další cesta vedla na fakultu žurnalistiky. 

Na vysoké škole jsem se proměnila v beatnika. Má činnost se zúžila na toulání po světě, hledání vlastního stylu a přispívání do kulturních magazínů. Ve třetím ročníku mne začala zajímat válečná a zahraniční zpravodajství, a tak jsem odjela na půl roku do Dánska, abych se naučila, jak se dělá novinařina.  

Po elévském kurzu v ČRo mne začal zajímat rozhlasový formát, no a tak jsem tady. Jako nová redaktorka se postupně učím know-how svých kolegů, abych vám mohla každý den přinášet kvalitní a vyvážené zpravodajství.  

E-mail: mmedkova@rp.rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas