Robert Mikoláš

Robert Mikoláš - Foto: Tomáš Novák

Robert MikolášFoto: Tomáš Novák

redaktor
 

Dříve: V letech 2002–3 východoasijský zpravodaj Radiožurnálu, 2006–2011 zpravodaj ČRo pro Čínu a východní a jihovýchodní Asii 

Znamení:
Lev 

Životní motto:
Svět je krásné místo k narození! 

Co dělám v rozhlase:
V zahraniční redakci Radiožurnálu jsem od konce roku 1997, do roku 2005 jsem měl na starost Slovensko + Balkán – hlavně Kosovo a Makedonii) + konflikty a přírodní katastrofy v Evropě, Africe a Asii. V letech 2002–3 jsem byl východoasijským zpravodajem Radiožurnálu, od roku 2006 jsem zpravodajem Českého rozhlasu pro Čínu a východní/jihovýchodní Asii. 

Před rozhlasem:
Listopad 1989 – Stávkový výbor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, rok v Akademickém senátu, v r. 1992 jsem ukončil studia (státnice na UJEP). Poté jsem pracoval jako knihovník Strahovské knihovny Královské kanonie Premonstrátů na Strahově, redaktor TV Premiéra (dnešní Prima), profesor na Obchodní akademii (třídnictví, český jazyk a literatura, anglický jazyk, historie) a na Pražské fotografické škole (dějiny umění, česká a světová literatura, anglická gramatika). 

Co mě baví:
Rozhlasová žurnalistika, individuální cestování (hlavně po České republice a Slovensku, ale také Africe a jihovýchodní Asii), dámská móda, klasická hudba (zejména barokní trubka), klasický jazz a blues, francouzské filmy (nová vlna, J. P. Belmondo, Pierre Richard a Gerard Depardieu), italská moderní poezie (Mario Luzi, Salvatore Quasimodo + Sandro Penna), historie + umění (gotika, baroko a kubismus), lyžování, návštěva vinných sklípků a posezení s přáteli u ohně, či v zimě u krbu. 

Co mě nejvíc dostane:
Švestková povidla. 

Z rozhlasové pavlače aneb Víte, co se o Vás říká?
Za všech okolností neponechá svůj účes náhodě! 

 Kontakt: robert.mikolas@rozhlas.cz 

E-mail: Robert.Mikolas@rozhlas.cz

Autor:  Robert Mikoláš  (mir)

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas