Štěpán Macháček

Štěpán Macháček - Foto: Štěpán Macháček

Štěpán MacháčekFoto: Štěpán Macháček

zpravodaj na Blízkém východě

Znamení:
Střelec 7. dne 

Životní motto:
pořád hledám 

Co dělám v rozhlase:
Přišel jsem, abych připravoval zpravodajství a komentoval události z oblasti Blízkého východu. V redakci proto připravuji zpravodajství, komentuji události a chystám soutěže spojené převážně s oblastmi západní Evropy, východní Evropy, severní Evropy či jižní Evropy :-). Ale tím se jen zoceluji pro plnohodnotný zpravodajský pobyt v Egyptě, odkud budu posílat kousky tamního dění, kultury a lidských setkání našim posluchačům. 

Před rozhlasem:
V Káhiře jsem čtyři roky učil egyptské studenty češtinu. Až vás bude některý z nich provázet během vaší dovolené v Egyptě, tak ho prosím moc pozdravujte. A abych je mohl učit češtinu, musel jsem nejdříve na Karlově univerzitě vystudovat arabštinu. I když ruku do ohně za to nedám, že příčinná souvislost mého konání byla přesně taková, jak píšu. 

Co mě baví:
Sedět nad mapou. Prakticky jakoukoliv. Zažívám při tom vždycky takové příjemné chvění. Vydržím to celé hodiny, a občas proto něco i prošvihnu. A s tím asi souvisí i to, že si rád sednu do nějaké lokálky a jedu až úplně na konec, kde zpravidla chcípl pes a stojí tam jen rozpadající se nádražní budova. Zašlá sláva. A odtamtud už někam co nejvýš nebo nejdál. Na kole, na běžkách, po svých. 

Co mě vždycky dostane:
Když někdo, kdo v životě neviděl živého Araba, ví bezpečně a ze všech nejlíp, jací jsou to necivilizovaní lumpové. 

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?)
Introverti se snad do řečí moc nedostanou. Nebo právě naopak? 

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Autoři se mohou hlásit do 33. ročníku Prix Bohemia Radio. Vítěze ocení také Visegrádská čtyřka

Autoři původní rozhlasové tvorby se mohou až do 16. ledna 2017 hlásit do 33. ročníku festivalu Prix... . Nová soutěžní kategorie vznikla díky podpoře Mezinárodního visegrádského fondu, který pro aktuální...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace