Jana Vašatová

Jana Vašatová - Foto: Khalil Baalbaki

Jana VašatováFoto: Khalil Baalbaki

Hudební redaktorka

Po léta se léta věnuje rozhlasové hudební publicistice a hudebně-vzdělávacím pořadům. V Redakci vážné hudby pro vysílání stanice Vltava připravuje a často moderuje zejména pořady Telefonotéka a dříve i Slovo o hudbě, které vznikly za jejího přispění. Dále bývá podepsána pod pořady Euphonia, Nedělní koncert nebo pod záznamy a přenosy koncertů. V rozhlase patří zároveň k okruhu připravujícímu vysílání hudební stanice D-dur. 

Absolvovala strojní průmyslovku a studium hudební vědy a historie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci u profesorů Roberta Smetany a Vladimíra Hudce. Od té doby pracuje v rozhlase, kde připravila nespočet pořadů a rozhovorů věnovaných hudebnímu životu v tuzemsku i v cizině. Vesměs ve spolupráci s externími autory také koncipuje velké cykly o našich i zahraničních skladatelích a interpretech. Některé z jejích pořadů získaly ocenění v rozhlasových soutěžích, například v Prix musical de Radio Brno nebo Prix Bohemia. 

Jako hudební publicistka spolupracuje zejména s časopisem Hudební rozhledy a Týdeník Rozhlas, s Pražským jarem a Českou filharmonií, psala i do někdejší Gramorevue. Pro knižní vydání připravila rozhlasové vzpomínky velkého operního znalce a pamětníka, které Radioservis vydal pod názvem Životní náhody dr. Pavla Ecksteina. Podílela se autorsky na publikaci ke 110. výročí České filharmonie. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace