Jan Rosák

Jan Rosák - Foto: Khalil Baalbaki

Jan RosákFoto: Khalil Baalbaki

moderátor

Tandem, Šťastnou cestu, Slovo nad zlato 

Co dělám v rozhlase:
Na vlnách Českého rozhlasu Region – střední Čechy zvu každý pátek po 11. hodině známé a významné osobnosti k mikrofonu své talkshow Tandem a tentýž den po 13. hodině posluchačům Dvojky popřeji Šťastnou cestu

Před rozhlasem:
Narodil jsem se v malém moravském městečku Ivanovice na Hané. Po přestěhování do Prahy zde dokončil základní a střední školu a bohužel nedostudoval práva. Za rozhlasový mikrofon jsem poprvé usedl v roce 1971. O pět let později jsem začal namlouvat „šoty“ do Televizních novin Československé televize. 

Diváci si mne pamatují asi nejspíš díky televizním pořadům Videostop, Studio Rosa, Magion, Bingo nebo Riskuj! Třikrát jsem vyhrál ve své kategorii anketu popularity TýTý. Kromě pravidelných relací mám za sebou uvádění jednorázových show jako volbu Miss ČR, Miss desetiletí, Fotbalistu roku, Sportovce roku, Zlatá mříž, Anno atd. 

Co mě baví:
Mezi mými koníčky „vede“ jednoznačně sport, a to v mnoha podobách. Mezi nimi pak hlavně tenis (nejčastěji na různých turnajích známých osobností), automobilové závody na okruzích a fotbal. Jsem člen prestižního klubu Amfora. 

Autor:  Jan Rosák

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas