Jitka Lukešová

Jitka Lukešová - Foto: Khalil Baalbaki

Jitka LukešováFoto: Khalil Baalbaki

moderátorka

Rozhlasové vysílání mi učarovalo pravděpodobně už ve velmi ranném dětském věku, neboť co by předškoláček jsem si pomocí obrázků dopisovala s Hajajou a za má výtvarná díla byla také patřičně odměněna pohádkovými knížkami.
A jak šel čas, z malé holky se stala holka větší a své první lásce (byl to soused) ve 13letech namluvila, na dnes už legendárním magnetofonu Pluto, přání k narozeninám. To byla pravděpodobně má první nahrávka.
A čas zase běžel dál a z mladé slečny se stala velká holka, která sice vystudovala architekturu, ale tomuto krásnému oboru se v praxi shodou náhod a osudu moc nevěnovala.
Naopak, právě osud mi postavil do cesty lidi, kteří milovali rádio a tak jsem přijala nabídku jít to prostě také zkusit.
Tehdy se psal rok 1987 a já sbírala první zkušenosti v redakci Vysílání pro Čechy a Slováky do zahraničí, která byla v tehdy Československém rozhlase.
Když pak v devadesátých letech začaly vznikat první soukromé rozhlasové stanice, přijala jsem nabídku od radia Frekvence 1, kde mi přímo magicky učarovalo večerní a noční vysílání. Probrala jsem s posluchači tolik lidských příběhů, že by na ně asi jedna kniha stěží stačila. Zhruba po osmi krásných letech přišly další příjemné chvíle při práci i v jiných soukromých stanicích.
Kromě rádia mě chvilkami oslovovala i televize a tak jsem s kolegy připravovali třeba týdeníky s motoristickou tématikou a jiné další reportáže. Stranou nezůstalo ani psaní pro časopisy.
No a co s časem, kdy nepracuji? Tak ten vyplňují přátelé a spousta zálib, ze kterých asi vítězí sport. V zimě lyže a hory a v létě slunce, voda a vzduch. 

e-mail: jitka.lukesova@rozhlas.cz 

E-mail: jitka.lukesova@rozhlas.cz

 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas