Mirek Černý

Mirek Černý - Foto: Khalil Baalbaki

Mirek ČernýFoto: Khalil Baalbaki

autor, moderátor

Country pohoda, Dvorana Mirka Černého 

Životní motto:
Nikdy není pozdě přijít včas. 

Co dělám v rozhlase:
Kompletně připravuji výběry pro pravidelnou týdenní hodinovku americké country nazvanou Country pohoda. Jsem autorem sondy do současnosti i historie naší country, folku a trampské scény, doplněnou životními jubilei z oblasti populární hudby. Často se vydáváme na výlety do světa slavných vokálních skupin. To v pořadu Dvorana Mirka Černého. Moc mě to baví a mám to velké štěstí, že spolupracuji s bezvadnou partou. 

Před rozhlasem:
Jako absolvent ČVUT jsem pár let byl zaměstnán (společně s Pavlem Bobkem, Petrem Nárožným a trampským veteránem Tondou Linhartem) jako statik v projektové organizaci. Současně jsem začal uvádět koncerty začínající skupiny Rangers, k nimž jsem také dovedl Petra Nároženého. Konferoval jsem koncerty Greenhornů, Country Beatu, Olympiku, Václava Neckáře a dalších. Uváděl jsem také koncerty festivalu Porta. 

V rozhlase jsem začínal v roce 1967 pořadem Kniha Country Music, který byl součástí Mikrofóra. Pak jsem uváděl odpolední program Junior na Radiožurnálu, dále soutěžní pořad pražského TOČR Start, po roce 1989 US hitparádu a pravidelné pořady světové i tuzemské country. Současně jsem psal a dodnes píši texty pro Karla Gotta, Olympic, Waldemara Matušku, Rangers, Petra Spáleného a spoustu dalších. Dokonce i pro sebe. Možná si někdo ještě vzpomene na Balíček karet nebo Sto let. 

Co mě baví:
Baví mě všechno! V poslední době dokonce i ráno vstávat. Ještě nedávno mě děsilo komentování sportovních, zejména fotbalových TV přenosů, ale přišel jsem na to, že když vypnu zvuk, je to podstatně lepší. Pokud se ovšem na stadionu hraje opravdu kopaná. 

E-mail: hudba@rozhlas.cz

Autor:  Mirek Černý

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas