Jitka Novotná

Jitka Novotná - Foto: Khalil Baalbaki

Jitka NovotnáFoto: Khalil Baalbaki

slovesná dramaturgyně, moderátorka

Stříbrný vítr, Noční Mikrofórum, SOČR, Host do domu 

Životní motto:
V každém životním období převažuje jiné. Momentálně, zejména v souvislosti s mými dětmi a jejich výchovou, mi na mysl často přichází, že jak se do lesa volá, tak se z něj i ozývá. 

Co dělám v rozhlase:
Na Dvojce moderuji pořady Stříbrný vítr a Noční Mikrofórum, na Vltavě zase přímé přenosy i záznamy koncertů, nejčastěji v interpretaci Symfonického orchestru Českého rozhlasu, se kterým spolupracuji od roku 2000 jako tisková mluvčí, resp. osoba zodpovědná za propagaci. Pro Vltavu příležitostně připravuji i Telefonotéku, Studio live nebo dříve i Studio M

Před rozhlasem:
…jsem v rodném Uherském Brodě zpívala a tancovala v souboru Olšava, který vedl můj otec-primáš. Také jsem musela docházet do hodin houslí, němčiny a angličtiny (jejichž význam jsem docenila mnohem později). V Brně jsem studovala muzikologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a obor hudební výchova – němčina na Pedagogické fakultě téhož ústavu. Po krátkém období profesního tápání (Ministerstvo zahraničních věcí, časopis Týden, ekonomický týdeník Euro) jsem šťastně zakotvila v médiích. Kmenově v Českém rozhlase, formou externí spolupráce i v České televizi. Jsem v této branži velmi spokojená, a pokud se v ní i nadále najde dostatek prostoru pro kulturu, doufám, že v ní setrvám. 

Co mě baví:
V práci nikdy nekončící poznávání a jedinečná setkání. Okamžiky, kdy si povídáte s Liborem Peškem, Karlem Weinlichem, Pavlem Šmokem, Janem Spáleným, Elínou Garančou, José Curou, Editou Gruberovou, Mischou Maiskym nebo třeba Juanem Diegem Flórezem, jsou přece samy o sobě úžasným honorářem. A v mnohém i inspirací. 

Jinak by mě bavilo leccos, nicméně knihy, filmy, lyže, studium zpěvu či cestovní plány zatím odkládám do pomyslného šuplíku, protože mým mimopracovním chvílím šéfují děti. 

Co mě nejvíc dostane:
Když jsou si lidé lidmi – navzdory funkcím a slávě. 

E-mail: jitka.novotna@rozhlas.cz

Autor:  Jitka Novotná

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace