Hana Švejnohová

Hanka Švejnohová, moderátorka Dvojky - Foto: Khalil Baalbaki

Hanka Švejnohová, moderátorka DvojkyFoto: Khalil Baalbaki

moderátorka

Hanka Švejnohová, moderátorka Dvojky - Foto: Khalil Baalbaki

Hanka Švejnohová, moderátorka DvojkyFoto: Khalil Baalbaki

Už víc jak čtvrt století žiju v Praze a okolí, ale tělem i duší (a brněnským „i“!) svou rodnou Moravu nikdy nezapřu. V Brně jsem se narodila a vystudovala hudebně-dramatickou konzervatoř. 

Na svých divadelních štacích jsem odehrála řadu krásných rolí, natočila pár béčkových filmů a televizních pořadů, ale po patnácti letech jsem víceméně na herectví rezignovala.
Svou parketu jsem našla v roli moderátorky. Prošla jsem regionálními stanicemi Rádio Plus a Zlatá Praha. Od roku 1993 jsem byla coby externí televizní hlasatelka součástí tehdy velmi populárního Dámského klubu Frekvence1, který skončil v roce 2000.
Po desetileté mediální pauze jsem přijala nabídku Dvojky Českého rozhlasu k vytvoření vlastního pořadu na téma mezilidských vztahů, což je mi velmi blízké. 

Ráda píšu a komunikuji s lidmi, tudíž je práce rozhlasové moderátorky pro mě zároveň i koníčkem. Kromě rádia plní můj život rodina a přátelé, překládám z němčiny, organizuji a moderuji různé akce, občas přispívám do několika magazínů na téma gastronomie, píšu rozhovory, recepty a reportáže.
Spolupracuji s rakouskou reklamní a tiskovou agenturou v oblasti hotelnictví a snažím se pomáhat nadačnímu fondu Rozum a Cit pro opuštěné děti, kde jsem členkou správní rady. 

Jsem potřetí (a naposledy!) vdaná, mám skvělého syna a báječnou snachu a než mě udělají babičkou, trénuji se šesti nevlastními vnoučaty a jedním pravnukem. Ti všichni totiž patří k důležitým vztahům mého života. 

e-mail: nezatloukat@rozhlas.cz 

E-mail: nezatloukat@rozhlas.cz

Autor:  Hana Švejnohová
 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas