Karel Gott

Karel Gott - Foto: Khalil Baalbaki

Karel GottFoto: Khalil Baalbaki

Od prosince 2015 nepracuje v Českém rozhlase. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

Karel Gott - Zpátky si dám tenhle film 

Co dělám v rozhlase:
Pro posluchače Dvojky připravuji a moderuji pořad Karel Gott - Zpátky si dám tenhle film

Mimo rozhlas:
Od roku 1964, kdy poprvé zvítězil v hlasovací anketě o Zlatého (dnes Českého) slavíka za předcházející rok (neměl tehdy na trhu ani jednu vlastní desku a za rok 1962 dostal v téže anketě pouhé tři body), si v ní udržel suverénní postavení až dodnes. 

Význam, jakého Karel Gott v České republice dosáhl, nemá v tomto oboru a v naší době obdoby v žádné jiné zemi světa. Získal stálé postavení ve všech zemích střední a východní Evropy a ve všech německy mluvících zemích. Podobným způsobem, jakého dosahují světové špičky tohoto žánru. 

Dobyl ale i americká centra zábavy Las Vegas a Atlantic City, pětkrát Mekku country music Nashville, dvakrát newyorskou Carnegie Hall nebo Velký sál moskevského Kremlu a moskevskou Čajkovského koncertní síň. Gottovo vystoupení před Zakázaným městem v čínském Pekingu sledovalo v roce 1999 přes 600 milionů diváků po celém světě! Celosvětově se pak s nahrávkami Karla Gotta prodalo přes 50 milionů desek. 

E-mail: hudba@rozhlas.cz

Autor:  Karel Gott

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Autoři se mohou hlásit do 33. ročníku Prix Bohemia Radio. Vítěze ocení také Visegrádská čtyřka

Autoři původní rozhlasové tvorby se mohou až do 16. ledna 2017 hlásit do 33. ročníku festivalu Prix... . Nová soutěžní kategorie vznikla díky podpoře Mezinárodního visegrádského fondu, který pro aktuální...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace