Ilja Kučera ml.

Ilja Kučera ml. - Foto: Khalil Baalbaki

Ilja Kučera ml.Foto: Khalil Baalbaki

moderátor

Noční proud, Divadlo pro vaše uši 

Životní motto:
„Kupuješ-li ptáka, podívej se, nemá-li zuby. Má-li je, není to pták.“ (D. Charmse) „Obvykle se zapomenu podívat…“  

Co dělám v rozhlase:
Jako syn dlouholetého rozhlasového redaktora jsem odmalička vyrůstal mezi mikrofony a studiovými pásky a své první „pořady“ jsem vytvářel doma na magnetofonu Sonet Duo dřív, než se naučil malou násobilku. S rozhlasem jsem „doopravdy“ začal spolupracovat po roce 1989. 

V roce 2006 jsem začal spolupracovat s Českým rozhlasem Regina. Od roku 2007 jsem moderátorem Nočního proudu, díky své aktivní muzikantské zkušenosti a zkušenosti hudebního publicisty a novináře Moderuji také Divadlo pro vaše uši, kde zúročuju svůj blízký vztah k rozhlasové zábavě. Divadlo pro vaše uši si můžete od 2. ledna 2014 poslechnout na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu, mimo Reginy. 

Před rozhlasem:
Po absolvování gymnázia a roční elévské praxi v humoristickém týdeníku Dikobraz, jsem navštěvoval v letech 1981–1983 Fakultu žurnalistiky UK, kterou jsem nedokončil. Střídal jsem pak různá zaměstnání, věnoval se psaní a hudbě a po roce 1989 jsem začal působit střídavě v několika soukromých rozhlasových stanicích a v Československém a Českém rozhlase. 

Na sedm let si rovněž souběžně vyzkoušel práci televizního scenáristy. Má na svém kontě devět knižních titulů, z toho čtyři beletristické a ostatní hudební monografie nebo knížky z prostředí hudebního divadla. 

Kontakt:
www.iljakucera.cz 

E-mail: ilja.kucera@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas