Alena Kumstýřová

Alena Kumstýřová - Foto: Khalil Baalbaki

Alena KumstýřováFoto: Khalil Baalbaki

moderátorka, redaktorka

Noční Mikrofórum 

Co dělám v rozhlase:
V současnosti připravuji a uvádím rubriku Styl, ve které se vás spolu s předními odborníky snažíme inspirovat k dobrému a zdravému životnímu stylu podle nejnovějších výzkumů. V odpolední Vstupence vás zvu do divadel, informuji o CD, DVD, o koncertech, premiérách filmů nebo výstavách, ať už sama nebo přímo s kumštýři, které pozvu. Jako moderátorka Nočního Mikrofóra se snažím nabídnout vzácná setkání s osobnostmi, výpovědi v neformálním dialogu, pohodu a mnohdy snad i důvod pro pousmání před usnutím. 

Před rozhlasem:
Vystudovala jsem Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy a většina mojí dlouhé rozhlasové kariéry je spojena s legendární značkou Mikrofóra. Právě v tomto pořadu jsem působila nejprve na Dvojce, poté dalších devět let na Radiožurnálu jako moderátorka a vedoucí redakce. Na této stanici bylo moje jméno spojeno i s nedělním pořadem Styl a také s pořadem Z jiného pohledu. V roce 2002 jsem se vrátila na Dvojku. Tam mi k srdci přirostlo nejprve sobotní Dobré jitro a Kolotoč, který jsem připravovala a uváděla, a také kulturní Vstupenka. Kromě toho jsem byla dramaturgyní a autorkou nočního Času ke snění, kde známí a slavní listovali v knížkách, které je oslovily. Jsem také autorkou mnoha Příběhů, životních zpovědí těchto lidí. Největší radost mi asi dělá Noční Mikrofórum, které šéfredaktor Jaromír Ostrý vrátil v roce 2011 na Dvojku. Obloučkem jsem opět pod tuto značku byla vrácena i já, stala se dramaturgyní a sestavila tým moderátorů. 

Co mě baví:
Rádio mě fascinovalo už od dětství a i v tomto případě platí, že vše souvisí se vším. Od dětství mě provází hudba a hudba, ale i divadlo a veškeré kulturní dění patří i do mé pracovní náplně. Takže práce se prolíná s tím, co mám ráda i ve chvílích volna. Těžko říct, kdy práce končí a začíná volno. Stejně tak je to i se sledováním novinek v oblasti zdravého životního stylu, které mě samotnou opravdu baví. To vše pak nabízím v rubrice Styl. A ráda poznávám lidi, kteří v životě opravdu něco dokázali a kterým nechybí skromnost, pokora, laskavost, lidskost… Ráda si s nimi povídám a ráda je pak představuji vám, našim posluchačům, aby to obohacení bylo společné. A ráda mám pohodu, kterou se snažím předávat i vám.
 

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Autoři se mohou hlásit do 33. ročníku Prix Bohemia Radio. Vítěze ocení také Visegrádská čtyřka

Autoři původní rozhlasové tvorby se mohou až do 16. ledna 2017 hlásit do 33. ročníku festivalu Prix... . Nová soutěžní kategorie vznikla díky podpoře Mezinárodního visegrádského fondu, který pro aktuální...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace