Alena Kumstýřová

Alena Kumstýřová - Foto: Khalil Baalbaki

Alena KumstýřováFoto: Khalil Baalbaki

dramaturg - moderátor

Narodila jsem se ve znamení Štíra v Mladé Boleslavi a jak říkám, rádio mě už od dětství doslova fascinovalo. Vystudovala jsem Fakultu žurnalistiky University Karlovy a většina mojí dlouhé rozhlasové kariéry je spojena s legendární značkou Mikrofóra. Právě tento pořad jsem uváděla nejprve na Dvojce ČRo, poté dalších 9 let na ČRo Radiožurnálu, kde bylo moje jméno spojeno i s nedělním pořadem Styl. V roce 2002 jsem se vrátila na Dvojku. 

Důvodem bylo to, že ráda přináším lidem do života pohodu, o což se právě na této stanici také snažím. Po návratu na Dvojku ČRo mi přirostlo k srdci nejprve sobotní Dobré jitro a poté také Kolotoč - pořad zajímavostí z domova i ze světa, který jsem připravovala a uváděla. Kromě toho jsem byla dramaturgyní a autorkou nočního pořadu Čas ke snění. Jsem také autorkou mnoha Příběhů, zejména životních zpovědí známých a slavných. 

V současnosti připravuji a uvádím cca v 10:45 každý všední den rubriku Styl, ve které se vás snažíme inspirovat k dobrému a zdravému životnímu stylu. Zpovídám přední odborníky a svoji zkušenost mnohdy přidají i mnozí známí a slavní. V Odpoledni s Dvojkou ve Vstupence vás zvu do divadel, informuji o CD, DVD, o koncertech, premiérách filmů či výstavách, ať už sama, nebo přímo s kumštýři, které pozvu. Divadlo, koncerty, filmy, prostě veškerý kumšt mi přirostl k srdci a potřebuji ho, jak říkám, k životu stejně jako rádio, které se stalo nejen mou prací, ale i největším koníčkem.  

V poslední době mi asi největší radost dělá Noční Mikrofórum, které šéfredaktor Jaromír Ostrý vrátil v roce 2011 na Dvojku. Obloučkem jsem opět pod tuto značku byla vrácena i já, stala se dramaturgyní, sestavila tým moderátorů. Večer co večer, či spíše noc co noc se vám snažíme nabídnout společná vzácná setkání s osobnostmi, výpovědi v neformálním dialogu, pohodu a mnohdy snad i důvod pro pousmání před usnutím. 

E-mail: alena.kumstyrova@rozhlas.cz

 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas