Světla Magni

Světla Magni - Foto: Khalil Baalbaki

Světla MagniFoto: Khalil Baalbaki

moderátorka

Můj vztah s rozhlasem je zatím nejtrvalejší ze všech vztahů. S kým taky dnes člověk vydrží 33 let ? 

Na Fakultě žurnalistiky mě kdysi ulovili na rozhlasové stipendium /upsala jsem se na 5 let - a takhle to dopadlo:)/, neb jsem byla studentka a v té době už připravovala pořad Toulky za písničkou. Prošla jsem pak Středočeským vysíláním, Studiem mladých, Zelenou vlnou, pořadem Host do domu, Dominem, na Vltavě nějaký čas připravovala pořady s vážnou hudbou, na Praze tu a tam Mikroforum, odpoledne i několik nocí. 

Pro redakci zábavy jsem režírovala soutěžní pořad Lady radio, Sám doma a Radiodárek, ale nejdéle jsem zůstala věrná rannímu bloku Dobré jitro. Za to jsem v roce 1994 získala od Českého literárního fondu prestižní cenu Novinářská křepelka /ještě coby Lohonková/. V étheru jsem si udělala i řadu přátel, se kterými si léta píši a někdy se i navštěvujeme. A díky posluchačům jsem loni v soutěži moderátorů uvízla v první desítce - na Dvojce druhá . Díky za stříbro, milí posluchači, bez vás by to prostě nešlo. 

Kdysi byla profese novináře vedena v oddělení - dělnická. A já si jako "dělník rádia" připadám i dnes, zvláště, když vstávám na Dobré ráno mezi 3:00 a 3:30 a ve 4:10 už sedím u počítače. Byla bych ráda, kdybychom si společně říkali ještě nějakou dobu: Díky za každé nové ráno. 

e-mail: svetla.magni@rozhlas.c

E-mail: svetla.magni@rozhlas.cz

Autor:  Světla Magni
 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas