Daniela Brůhová

Daniela Brůhová - Foto: Khalil Baalbaki

Daniela BrůhováFoto: Khalil Baalbaki

Od května 2018 nepracuje v Českém rozhlase. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

Životní motto:
Více much se chytí na kapku medu, než na sud octa. (sv. František Saleský) 

Co dělám v rozhlase:
Podílím se na dramaturgii pořadu Kolotoč, dřív dopoledního bloku Dopoledne s Dvojkou, který nepravidelně taky moderuji. Jsem dramaturgyní nedělního vydání pořadu Jak to vidí... Na názory na svět, vztahy a víru se v něm zajímavých hostů co 14 dní ptají sestra Angelika z Kongregace milosrdných sester sv. Karla Boromejského nebo katolický kněz Zbigniew Czendlik. Jsem také průvodkyní víkendových pořadů Dvojky. 

Před rozhlasem:
Mám vystudovanou pedagogiku a teologii, ale práce s mikrofonem mě okouzlila. Kromě reportáží a interview se zajímavými osobnostmi ráda natáčím dokumenty. Za některé z nich jsem získala ocenění. Věnuji se problematice neziskových organizací: v roce 2005 jsem obdržela Cenu Fóra dárců pro novináře, a to za dlouhodobý přínos k rozvoji filantropie v ČR. Za pořad Paprsky naděje jsem byla několikrát oceněna Vládním výborem pro zdravotně postižené, kterému předsedá český premiér. Ocenění jsem dostala i od Výboru dobré vůle nadace Olgy Havlové. Napsala jsem knihu rozhovorů s herečkou a později i poslankyní Táňou Fischerovou Nežít jen pro sebe. Také jsem spolupracovala na příručce pro matky samoživitelky Jak přežít první (k)rok. Dlouhodobě spolupracuji s Českou televizí, především na pořadu Křesťanský magazín z Prahy. 

Co mě baví:
Mou velkou vášní je houbaření, turistika, několik let cvičím jógu. Je to výborný způsob, jak udržovat své tělo i mysl v kondici a dobré pohodě. Zajímá mě dobře dělané divadlo, film i výtvarné umění a také cestování. Dobré víno a zajímavá kniha na mém stole nikdy nechybí. Nejraději však relaxuji se svým mourovatým kocourem.
 
 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas