Jan Smigmator

Jan Smigmator - Foto: Miroslav Šmikmátor jr.

Jan SmigmatorFoto: Miroslav Šmikmátor jr.

moderátor

Klub Evergreen 

Co dělám v rozhlase:
Ve spolupráci se zpěvačkou Dashou připravuji a na vlnách Dvojky moderuji hudební pořad Klub Evergreen, jehož první díl byl Českým rozhlasem odvysílán na Štědrý den v roce 2011 a od té doby si získal tisíce posluchačů napříč generacemi. 

Mimo rozhlas:
Mít vlastní hudební pořad v Českém rozhlase bylo mým snem už v dobách studií na Pražské konzervatoři, kde jsem studoval na oddělení populární hudby a jazzu ve třídě jazzové zpěvačky Evy Svobodové a muzikálového herce a zpěváka Josefa Štágra. Studentské kapesné jsem tehdy utrácel především za cédéčka svých oblíbených zpěváků a orchestrů a díky tomu mám dnes v Klubu Evergreen z čeho čerpat. 

Už během studií jsem vystupoval s pražskými jazzmany a nejrůznějšími big bandy, včetně Big Bandu Felixe Slováčka, Orchestru Karla Vlacha, Kentonmania Big Bandu a velice zásadní pro mě byla pětiletá spolupráce s Václavem Hybšem a jeho orchestrem, jehož jsem byl sólistou a také moderátorem tradičních vánočních koncertů. Moderátorské zkušenosti nasbírané v době angažmá v tomto věhlasném orchestru dnes jako bych našel. 

Pražskou konzervatoř jsem úspěšně absolvoval v roce 2008 a svůj absolventský koncert odzpíval v doprovodu své kapely a big bandu na pražském Klárově, kde jsem si pro tento účel nechal postavit velké koncertní šapitó. Stejně jako pořad Klub Evergreen v rozhlase, tak i koncert ve velkém hudebním stanu pro mě byl splněným snem. Když si totiž něco opravdu přejeme a jdeme si za tím, sny se plní. 

Autor:  Jan Smigmator

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas