Jitka Novotná

Jitka Novotná - Foto: Khalil Baalbaki

Jitka NovotnáFoto: Khalil Baalbaki

slovesná dramaturgyně, moderátorka

Stříbrný vítr, Noční Mikrofórum, SOČR, Host do domu 

Životní motto:
V každém životním období převažuje jiné. Momentálně, zejména v souvislosti s mými dětmi a jejich výchovou, mi na mysl často přichází, že jak se do lesa volá, tak se z něj i ozývá. 

Co dělám v rozhlase:
Na Dvojce moderuji pořady Host do domu a Stříbrný vítr, jako dramaturg či zodpovědný redaktor pečuji též o Noční Mikrofórum a Folklorní notování. Posluchače Vltavy provázím přímými přenosy Symfonického orchestru Českého rozhlasu

Před rozhlasem:
…jsem v rodném Uherském Brodě zpívala a tancovala v souboru Olšava, který vedl můj otec-primáš. Také jsem musela docházet do hodin houslí, němčiny a angličtiny (jejichž význam jsem docenila mnohem později). V Brně jsem studovala muzikologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a obor hudební výchova – němčina na Pedagogické fakultě téhož ústavu. Po krátkém období profesního tápání (Ministerstvo zahraničních věcí, časopis Týden, ekonomický týdeník Euro) jsem šťastně zakotvila v médiích. Kmenově v Českém rozhlase, formou externí spolupráce i v České televizi. Jsem v této branži velmi spokojená a ztotožňuji se se svými kolegy, kteří nadšeně hlásají do světa: „Máme práci snů!“ 

Co mě baví:
V práci nikdy nekončící studium a jedinečná setkání. Okamžiky, kdy si povídáte s prof. Josefem Kouteckým, Liborem Peškem, prof. Martinem Hilským, Terezou Boučkovou, José Curou, Rudolfem Křesťanem, Editou Gruberovou, Mischou Maiskym, Evou Pilarovou, Jiřím Kyliánem nebo třeba Juanem Diegem Flórezem, jsou zdrojem nedocenitelných impulsů a úžasné inspirace.
Mimo rozhlas velmi ráda „měním kulisy“. Objevování nových míst – přičemž zdůrazňuji, že nemusejí být nikterak exotická či vzdálená – je nevyslovitelnou rozkoší. Je-li to poznání sdílené a provázené profesionalitou služeb, vlídností hostitelů i zápalem kuchařů, ocitám se na vrcholu blaha. 

Jinak by mě bavilo leccos, nicméně knihy, filmy, lyže, studium zpěvu či cestovní plány zatím odkládám do pomyslného šuplíku, protože mým mimopracovním chvílím šéfují děti. 

Co mě nejvíc dostane:
Když jsou si lidé lidmi – navzdory funkcím a slávě. 

E-mail: jitka.novotna@rozhlas.cz

Autor:  Jitka Novotná

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas