Pavel Kudrna

Pavel Kudrna - Foto: Honza Ptáček

Pavel KudrnaFoto: Honza Ptáček

moderátor

Narozen roku 1961 ve Varnsdorfu. 

Pavel Kudrna - Foto: Khalil Baalbaki

Pavel KudrnaFoto: Khalil Baalbaki

Vstupní halou Československého rozhlasu jsem poprvé prošel před víc než 30 let, ještě jako student Fakulty provozně-ekonomickou na Vysoké škole zemědělské v Praze. Po promoci a po roce v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého jsem posílil řady rozhlasových zaměstnanců. Po celá tři desetiletí jsem ani na chvíli nezanevřel na práci u mikrofonu. Začal jsem na stanici Vltava, nejdéle sbíral zkušenosti na Radiožurnálu a další čtyři roky na Dvojce.  

Denně od pondělí do pátku mě můžete slyšet od 13:00 v regionálním vysílání pořadu Česko – země neznámá o krásných a často i neprávem zapomenutých či tajemných místech naší vlasti. 

Od roku 1991 vlastním uměleckou agenturu, která řadu let připravovala jedny z největších projektů pro Československou a posléze Českou televizi. Z mé „dílny“ vyšla Teletrefa, Superteletrefa a další. Pro Český rozhlas jsem připravoval různé hudebně-zábavné pořady, které se přenášely živě na Radiožurnálu i na Dvojce. 

Mezi nejúspěšnější patřil projekt na snižování nadváhy „Těžká sázka“, do kterého se zapojila, dokonce písemně, více než tisícovka posluchačů a ti nejlepší byli představeni na slavnostním galavečeru v hotelu Ambassador v Praze. Večer přenášel Český rozhlas. Dva roky po sobě připravovala moje agentura ve spolupráci s největšími lékařskými kapacitami „Festival zdraví a pohybu“ na olomouckém Výstavišti Flora. Následovaly další a další projekty, koncerty z hradů a zámků atd. 

Zajímavé je, že s mojí dnešní ženou Janou jsme se seznámili při rozhlasovém natáčení. Je to také „rozhlasačka“ tělem i duší, pracuje na stanici Vltava. Svatba přišla na řadu až 25 let po společném životě. 

Mezi mé záliby patří rybaření, zahrada, pes a kočka a hlavně… moderování. 

Autor:  Pavel Kudrna  (pku)

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas