Lenka Pitronová

Lenka Pitronová - Foto: Tomáš Vodňanský

Lenka PitronováFoto: Tomáš Vodňanský

Od 1. srpna nepracuje v Českém rozhlase. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

specialistka marketingu 

Znamení:
Blíženec 

Životní motto:
Trenérovo „Nelituj se!“ 

Co dělám v rozhlase:
Starám se o marketingovou a PR podporu pořadů stanice Vltava, D-dur a Český rozhlas Jazz a projektu minutovehry.cz. Zajišťuji mediální partnerství a spolupráci s pořadateli neziskových a kulturních aktivit. 

Před rozhlasem:
Sedm let jsem pracovala v mezinárodní neziskové organizaci na podporu lidských práv Amnesty International, mimo jiné na pozici kampaňové koordinátorky. Realizovala jsem spoustu projektů, které měly sílu a obrovský smysl, protože šlo doslova o život. Život třeba někoho z Číny nebo Íránu, kdo je ve vězení za své názory. Vedla jsem kampaně za propuštění nespravedlivě vězněných, odpovědné chování firem nebo rovný přístup ke vzdělání. Kromě kampaní jsem měla na starosti také webové projekty, zapojování veřejnosti do činnosti organizace a rozvoj aktivismu.
Vystudovala jsem Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, obor sociologie, téměř dva roky jsem strávila studiem nebo prací v Německu. 

Co mě baví:
Neziskové projekty, cestování, focení, zpěvy rozervaných žen, čaje s chutí uzeného dřeva, sport zakončený dobrým pivem. Kdo mě zná, ví, že se neobejdu bez poslechu rádia, „něco mluví“ v každé místnosti bytu. 

Co mě nejvíc dostane:
Setkání s moudrým člověkem a start letadla, ve kterém sedím. To vše znamená objevování - nových lidí a nových míst. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas