Edita Kudláčová

Edita Kudláčová - Foto: Khalil Baalbaki

Edita KudláčováFoto: Khalil Baalbaki

kreativní šéfproducent

Co dělám v rozhlase:
Společně s mými kolegy z Kreativního HUBu dáváme prostor novým nápadům, zahraničním trendům a kreativním lidem. Jsme u zrodu progresivních myšlenek a nových přístupů. 

Co jsem dělala před rozhlasem:
Vystudovala jsem Filozofickou fakultu Univerzity Palackého, magisterské studium anglické filologie a nederlandistiky a rozšiřující obor sociologie, tu pak především na stipendiích v zahraničí. Pracovala jsem několik let v soukromém sektoru v ČR i zahraničí, byla jsem tvůrcem několika odborných celoevropských konferencí. V roce 2008 jsem nastoupila na Mezinárodní oddělení Českého rozhlasu, které jsem od roku 2012 vedla. Současně jsem tlumočila, překládala a věnovala se i neziskovému sektoru. Od roku 2014 jsem byla součástí strategického projektu Českého rozhlasu Vize 2020, jehož konkrétním výstupem je mimo jiné i Kreativní HUB, ve kterém pracuji od jeho vzniku v lednu 2016. 

Oblíbený multimediální projekt nebo rozhlasový pořad:
Po ránu hlavně zahraniční rádia a hlavně online, přes den spoustu nové i starší hudby, cestou z práce pak ze záznamu nebo v podcastu všechno zajímavé, co mi z našeho vysílání během pracovního dne uteče. Z těch mimo-rozhlasových médií mě baví práce s multimediálním obsahem kolegů z BBC a New York Times. Zároveň si ale pravidelně kupuju několik inspirativních a krásně zpracovaných zahraničních časopisů v tištěné podobě a doufám, že ani ta papírová média v multimediálním světě nezaniknou. 

Jak bude vypadat a hrát Český rozhlas za 10 let:
Lidé budou stále poslouchat, sestavovat si vlastní playlisty a ladit rádio i stahovat audio obsah na jakémkoliv praktickém zařízení, od chytrého telefonu po chytrou televizní obrazovku. Současně by měl být Český rozhlas důležitým pomocníkem ve filtrování a ověřování obrovského množství informací, které stále poroste, a zvyšovat úroveň mediální gramotnosti. 

Co mě baví:
Ticho v horách a klid u moře, americká a japonská literatura, hudba a antikvariáty, cesty po světě, New York, San Francisco a lidi kolem mě. 

E-mail: edita.kudlacova@rozhlas.cz

Autor:  Edita Kudláčová

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas