Ondřej Lasák

Ondřej Lasák - Foto: Barbora Linková

Ondřej LasákFoto: Barbora Linková

kreativní producent

Co dělám v rozhlase:
Jsem součástí Kreativního HUBu, kompaktního oddělení zaměřeného na inovaci. Z pozice kreativního producenta chci v ČRo vytvářet prostor pro progresivní myšlenky a tvorbu projektů, které překračují zavedené způsoby uchopení audio obsahu, i jejich neotřelou prezentaci. 

Co jsem dělal před rozhlasem:
Vystudoval jsem obor Komunikace v médiích na Literární akademii. Několik let jsem se věnoval rešerším a digitalizaci tvorby amatérských dokumentárních filmařů z doby socialismu a produkci knižních a DVD titulů pro komerční nakladatelství.
Největší část své profesní kariéry jsem strávil v České televizi na pozicích multimediálního redaktora v TPS Michala Reitlera a následně na pozici internetového dramaturga v Oddělení vývoje pořadů a programových formátů. V ČT jsem měl na starosti dramaturgii a produkci online obsahu i strategii social media kampaní prioritních projektů (např. Most, Trpaslík, Metanol, Dukla 61, Případy 1. oddělení, Svět pod hlavou, Marie Terezie aj.). 

Oblíbený multimediální projekt nebo rozhlasový pořad (nebo podcast – zkrátka co čtu / poslouchám):
Dlouhodobě se snažím udržet si přehled v aktuálních trendech, takže momentálně trávím nejvíce času u podcastů. Z obsahového hlediska (technická stránka je bohužel hluboce podprůměrná) mohu rozhodně doporučit podcastovou sérii Zero Squared knižního nakladatelství Zero Books, kde Douglas Lain formou konfrontačních a poutavých rozhovorů představuje osobnosti současné levicové filosofie a sociologie. Už několik let jsem věrným posluchačem sportovně-komediálního podcastu Arseblog, který pokrývá dění kolem fotbalového týmu Arsenal FC. Z domácí produkce trávím nejvíce času s produkcí Radia Wave a moc mě potěšila série Černé slunce od Karla Veselého a Institutu úzkosti o smutku v populární hudbě.
V loňském roce (ještě z povzdálí) jsem obdivoval dotaženost a komplexnost multimediálního Projektu 68 Českého rozhlasu. Ve svém mimopracovním čase jsem nejvíce fascinován mezioborovým propojování současného hudebního digitálního undergroundu s vizuálním uměním. Nejvýraznějším příkladem jsou pro mě aktivity hudebního vydavatelství Quantum Natives - online HUBu pro vše divné, futuristické a neuchopitelné. 

Co mě baví:
Upřímnost, sever Polska, amatérská ornitologie, Světlana Alexijevičová, Orange Milk Records, extrémní zvukové zážitky a práce na mém hudebním vydavatelství a pořadatelském kolektivu Genot Centre, kde s kolegou a kamarádem Wimem Dehaenem vytváříme prostor pro hudebníky a vizuální umělce, kteří stále věří na budoucnost. 

E-mail: ondrej.lasak@rozhlas.cz

Autor:  Ondřej Lasák

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas