Adéla Kalibová

Adéla Kalibová - Foto: Khalil Baalbaki

Adéla KalibováFoto: Khalil Baalbaki

vedoucí mezinárodního oddělení

Znamení:
Blíženec 

Co dělám v rozhlase:
Komunikace Českého rozhlasu se zahraničím a ta zahraniční s Českým rozhlasem, ale nejen to je práce Mezinárodního oddělení. A velmi pestrá. Skvělý kolektiv, vybavený různými jazyky a zkušenostmi, funguje nadstaničně, takže vyjmenovat všechny činnosti a úkoly by vydalo na dlouhý seznam. Ale všechny nás to baví. 

Před rozhlasem:
Studovala jsem politologii a mezinárodní vztahy, vyrážela na studijní nebo pracovní pobyty do zahraničí (USA, Estonsko, Rusko) a poslouchala Radiožurnál. Jiné rádio u nás v podstatě nesmělo hrát. A pak se z lidí, které jsem vždy poslouchala a okamžitě identifikovala po hlase, stali kolegové. Zkušeností ze zahraniční redakce Radiožurnálu si moc vážím. A i na Mezinárodním oddělení se mi občas zasteskne po mikrofonu. 

Co mě baví:
Dobrá kniha nebo zajímavý film, obojí nejlépe v originále, sport, aktivně i pasivně, a k tomu/nebo i bez toho milá společnost. 

Co mě nejvíc dostane:
Když se to někomu podaří, určitě to pozná. 

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?)
Že jsem ze zahraničního oddělení. Což je spojení názvů „Zahraniční redakce“ a „Mezinárodní oddělení“. A přiznávám, pracovala jsem tam i tam, takže je to vlastně pravda. Jen už jsem o něco víc „mezinárodní“. 

E-mail: adela.kalibova@rozhlas.cz

Autor:  Adéla Kalibová

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas