Linda Fořtová

Linda Fořtová - Foto: Khalil Baalbaki

Linda FořtováFoto: Khalil Baalbaki

Od 30. června 2015 nepracuje v Českém rozhlase. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

specialista mezinárodních vztahů 

Znamení: Váhy (*1986) 

Životní motto: Správná žena vypadá jako dívka, vystupuje jako dáma, dře jako kůň. 

Co dělám v rozhlase: Od roku 2013 se na Mezinárodním oddělení starám o týdenní monitoring zahraničního tisku a veřejnoprávních rozhlasů v Evropě (ale i mimo ni). Postupně se přidávaly nejrůznější projekty v rámci Evropské vysílací unie, mezinárodní soutěže a festivaly, také pomáhám zajišťovat studia pro kolegy ze zahraničí i pro naše redaktory a píšu články, často se najde i příležitost překládat. Zajímá mne, jak se daří veřejnoprávnímu rozhlasovému vysílání u našich zahraničních kolegů. 

Před rozhlasem: Vystudovala jsem anglistiku-amerikanistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, obor anglická literatura, ale vyzkoušela jsem si i něco málo z hudební vědy a světových dějin. Napsala absolventskou práci na rozhlasové hry Samuela Becketta. Jeden semestr jsem studovala na University of Iowa v USA, potom jsem se zaučovala v Tvůrčí skupině elévů a vyzkoušela si od všeho něco. 

Co mě baví: Rozhlas, ten miluji od malička, a moje práce na Mezinárodním oddělení. Baví mě ale taky kino, výlety, historie, klasická hudba, anglosaská kultura, často poslouchám BBC. Baví mě nová média a sleduju současné trendy. Stále něco objevuju. A píšu. Hodně. 

Co mě nejvíc dostane: Mé šťastné číslo 27 

Z rozhlasové pavlače: Co se o mně říká? Prý jsem všude. (A je to tak.) 

E-mail: linda.fortova@rozhlas.cz

Autor:  Linda Fořtová

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas