Jan Rosenauer

Jan Rosenauer - Foto:  AnFas

Jan RosenauerFoto:  AnFas

Od 21. 3. 2013 nepracuje v Českém rozhlasu. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

webeditor ČRo Radiožurnálu  

Znamení­:
Ryba (* 1. března 1978) 

Životní motto:
Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra. 

Co dělám v rozhlase:
Snažím se přesvědčit kolegy, kteří žijí převážně rozhlasovým vysíláním, že internetové stránky jsou nepostradatelnou částí Radiožurnálu. Mým cílem je vytvořit web, který svým obsahem i vzhledem zaujme naše stávající posluchače a přiláká posluchače nové. Web, který bude nabízet to nejlepší z nejlepšího (tedy z našeho vysílání) v podobě jedniček a nul – v textu, zvuku i obrazu – do vašich osobních, nebo třeba pracovních, počítačů. Navíc se starám i o technické záležitosti spojené s vysíláním Zelené vlny a dynamické navigace RDS-TMC. 

Před rozhlasem:
Bezstarostná léta na gymnáziu jsem si zpestřil starostmi o studentský časopis Minimax. I díky tomu jsem pár dní po maturitě dostal – a přijal – nabídku na práci v začínajícím týdeníku severočeské metropole. Po třech měsících jsem od novinařiny raději utekl do grafického a typografického studia. Bez médií jsem ale vydržel jen necelé tři roky – poté mne náhoda a štěstí zavedly na Vinohradskou 12, do týmu nejposlouchanější zpravodajsko-publicistické rozhlasové stanice. 

Co mě baví:
Především má práce, jinak bych ji nedělal. Bohužel je zároveň velkým žroutem času, kterého se tak na rodinu nebo koníčky příliš nedostává. Občasné volno rád trávím na kole, na lyžích, s přítelkyní, modelovou železnicí, fotoaparátem nebo třeba počítačem, méně rád pak s učebnicemi nebo účetnictvím. 

Co mě nejvíc dostane:
Kvalitní české víno, nápaditá hudba, parní vlak, zajímavý film, výborné jídlo od manželky… A vlastně cokoli, na co mám zrovna náladu. 

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?)
Nevím, nebo jsem to zapomněl. Asi to nebude moc pozitivní. Od spolupracovníků vyžaduji stejnou pracovitost a pečlivost jako od sebe. A to někdy trochu bolí. 

redakce: internet Radiožurnálu 

E-mail: Jan.Rosenauer@rozhlas.cz

Autor:  Jan Rosenauer  (jkr)

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas