Mgr. Alexandr Pícha

Mgr. Alexandr Pícha - Foto: Khalil Baalbaki

Mgr. Alexandr PíchaFoto: Khalil Baalbaki

Od 1. května 2017 nepracuje v Českém rozhlase. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

ředitel Nových médií 

Životní motto:
Nejkrásnější příběhy nepíšou spisovatelé, ale život. 

Co dělám v rozhlase:
Po návratu z místa zahraničního zpravodaje v USA jsem pracoval jako šéfredaktor Radiožurnálu. V současnosti jsem ředitelem Nových médií a předtím jsem krátce působil jako prozatímní šéfredaktor stanice Plus. 

Cestou přes Death Valley na výpravě Jihozápadem - Foto: Alexandr Pícha

Cestou přes Death Valley na výpravě JihozápademFoto: Alexandr Pícha

Před rozhlasem:
Výčet toho, čím jsem prošel v rádiu, je dlouhý: zahraniční redaktor v newsroom, směnař zpravodajských relací, vedoucí redakce Československého rozhlasu na Slovensku, parlamentní zpravodaj, zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu na Slovensku, šéfredaktor, ředitel Radiožurnálu, vedoucí projektu digitálního vysílání a dokonce velitel Rekonstrukce bitvy o Český rozhlas v květnu 1945. 

Rozhlasu jsem byl nevěrný rok, kdy jsem po rozdělení Československa pracoval jako zahraniční zpravodaj České televize na Slovensku. Kromě rádia a televize jsem pracoval i v soukromé firmě svých rodičů, na lince ve škodovce i v Kovodružstvu, vydělával jsem si focením produktových fotografií, vydáním své knihy o historii matchboxů a krátce jsem učil dějepis na gymnáziu. 

Co mě baví:
Rozhlas a elektronická média. Španělský malíř a sochař Joan Miró. Historie, nejvíc období 2. světové války. Design amerických automobilů 30. až 70. let. A Amerika, především Jihozápad. 

Co mě nejvíc dostane:
Příroda. Ať vytvoří cokoliv úchvatného, nikdy to není kýč a vždy vás to pohltí. V Česku nejvíc miluju naši malou Ameriku - Český ráj. A v Americe nekonečnou krajinu polopouští a divukrásných červených kaňonů Jihozápadu, hlavně v Utahu a Arizoně. Úchvatná je také Nevada, na jihu Arizony Sonorská poušť a na jihu Texasu Bohem zapomenutá oblast ohromného kaňonu Solitario mezi státním a federálním parkem Big Bend v Texasu. 

E-mail: alexandr.picha@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas