Václav Bělohlavý

Václav Bělohlavý - Foto: Martin Straka

Václav BělohlavýFoto: Martin Straka

moderátor pořadu Chtěl bych mít kapelu

Co v rozhlase dělám:
Hudebního redaktora pro oblast dechové hudby (pořad Chtěl bych mít kapelu) pro Český rozhlas Ostrava. Kromě toho občas vybírám hudbu pro literární a literárně dramatické pořady. 

Jak jsem se k této práci dostal:
Po absolvování Fakulty žurnalistiky UK Praha (1972) jsem v ostravském rozhlase postupně prošel funkcemi redaktora publicistiky, vysílání pro děti a mládež, zábavy, znovu zpravodajství a publicistiky a nakonec od roku 1990 člena redakce hudební, dnes redakce Hudby a volné rozhlasové tvorby. (Jinak - v rádiu od dětských let zhruba v roce 1953, otec byl vedoucím hudební redakce, jako dětský "herec") 

Václav Bělohlavý - Foto: ČRo Ostrava

Václav BělohlavýFoto: ČRo Ostrava

Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
V každém období něco. V dětském možnost stát před mikrofonem s Luborem Tokošem, Bořivojem Navrátilem, Jiřinou Froňkovou a řadou dalších. V pracovním - zpravodajskopublicistickém - možnost "být u toho" - třeba u výstavby Elektrárny Dětmarovice, přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně v Jeseníkách, přehrady Slezská Harta. A také účastnit se práce inspekcí ochrany ovzduší a vod, podílet se na ekologickém působení rozhlasu v dobách, kdy to nebylo módní. V posledním "hudebním" čase zase možnost seznámit se s řadou osobností, muzikantů všech žánrů. Ale hlavně možnost být v rádiu, v tomto kolektivu převážně výborných lidí od vrátnice až po střechu. 

Dosavadní kariéra:
Kariéra není slovo z mého slovníku. Jinak viz odpovědi na předchozí dvě otázky. 

Co jsem ochoten na sebe prozradit:
Ženatý, tři dospělé děti, osm vnoučat, manželka má stejnou školu a podobnou profesi; se všemi dohromady společná láska k přírodě, zvířatům... A už nic. 


Telefon: 596 203 131
E-mail: vaclav.belohlavy@rozhlas.cz 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas