Jakub Malý

Jakub Malý - Foto: Marie  Votavová

Jakub MalýFoto: Marie Votavová

moderátor

Věk: ročník 1985 

Proč jste si vybral práci právě v rozhlase?: Nechci říkat, že mě k tomu donutily okolnosti, ale byl to vždycky můj sen. Souhra náhod přispěla k jeho uskutečnění. Jsem rád, že mám možnost pracovat u mikrofonu, protože bez něj bych byl polovičním člověkem. A navíc by mě ruce neuživily:). Už v útlém věku jsem měl bambuli na krabičce od bonbónů a ,,natáčel“ jsem rozhovory s rodinou. Z každého výletu jsem pořizoval reportáž na diktafon. Proto mi teď všichni říkají, že jsem byl rozhlasák odjakživa.

Dosavadní kariéra:
Prošel jsem postupným vývojem. Ještě během studií žurnalistiky na olomoucké univerzitě jsem četl zprávy na soukromém pardubickém rádiu. Pět let jsem poté působil jako moderátor a sportovní reportér na soukromém královéhradeckém rádiu. Tady jsem se ledacos naučil a přišel čas to zúročit v rozhlase.

Pracovní náplň:
Moderuji ráno ve všedních dnech. Už před pátou tedy musím být v rozhlase, ale na druhou stranu je to šance, jak být s posluchači od samého začátku dne. Pardubický kraj s radostí probouzím. Mým cílem je vždy vyladit naše posluchače do optimistické nálady a pohody. Navíc po půl deváté vítám zajímavé hosty se vztahem k východu Čech. 

Zájmy a záliby: Rodina, moderování, sledování sportovních přenosů, čtení novin a knih, procházky se psem a s rodinou, jídlo (hlavně to, které si nemusím chystat sám), spánek (i když ho mám málo), řízení auta 

E-mail: jakub.maly@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas