Jitka Slezáková

Jitka Slezáková - Foto: Honza Ptáček

Jitka SlezákováFoto: Honza Ptáček

moderátorka

Věk: ročník 1969 

Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase?: Protože mě příroda obdarovala schopností komunikovat s lidmi a navíc mám – pokud mohu sama sebe posoudit – poměrně optimistickou povahu. Snad to funguje… 

Dosavadní kariéra: Pedagogická fakulta mi dala hlavně jazykové a hudební vzdělání. Krásná byla práce s dětmi na Základní umělecké škole. Také působení v soukromém rádiu hned po revoluci pro mě bylo velkým poučením. A jak to v naší profesi bývá, s přibývajícími zkušenostmi jsem si dovolila ucházet se o práci v rozhlase. V tom pardubickém působím od jeho vzniku v roce 2002. 

Pracovní náplň: Mou srdeční záležitostí je moderování živého dopoledního vysílání Lehkou chůzí. Patří sem i pořad Radioporadna, během kterého mám jedinečnou možnost získávat stále nové informace od zajímavých lidí. Jsem také autorkou několika rubrik, což osvěžuje mou pracovní náplň. Komu se podaří vystoupat až k hodinám pardubického zámku, sledovat výrobu bonbónu z rakytníku nebo si pravidelně dávat rande s herečkou Pavlínou Filipovskou, či spisovatelkou Irenou Fuchsovou. 

Zájmy a záliby: Možná to zní omšele, ale mám to štěstí, že moje práce patří mezi mé velké koníčky. Proto v ní trávím poměrně dost času. Ale ne tolik, abych si neudělala čas na rodinu, přátele a „můj“ les, kam tak ráda chodím. 
 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas