Kateřina Fikejzová Prouzová

Kateřina Prouzová - Foto: Honza Ptáček

Kateřina ProuzováFoto: Honza Ptáček

moderátorka

Věk: ročník 1976 

Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Stejně jako všechno ostatní v životě jsem si nevybrala já, ale tahle profese si vybrala mě. Za mikrofonem jsem se objevila poprvé v 17 letech, ve zlaté éře startu soukromých rádiích, kde bylo dovoleno vše. Postupně jsem ale zjistila, že hlásit názvy písniček a informaci o počasí mě nenaplňuje a mé kroky logicky vedly do veřejnoprávní stanice, kde se kromě formy, hledí hlavně na obsah. Svého času jsem si dala pauzu a od mikrofonu utekla do psaných médií a pak do školství. Nakonec jsem se vrátila k rozhlasu. Chybělo mi to. 

Dosavadní kariéra: moderátorka, redaktorka, učitelka v lesní mateřské škole, učitelka literárně.dramatického oboru v ZUŠ, principálka amatérského divadla, organizátorka divadelních přehlídek. A věřím, že toho ještě dost zajímavého přibude. 

Zájmy a záliby: divadlo jednoznačně na prvním místě. Kultura jako taková, čtení knížek, turistika, kolo, cestování nejen za hranice a dobré jídlo.  

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Reakce generálního ředitele Českého rozhlasu na výroky předsedy SPD Tomia Okamury

Český rozhlas se důrazně ohrazuje proti lživým tvrzením předsedy SPD Tomia Okamury, která politik zveřejnil... . Český rozhlas je zcela nezávislý, objektivní a nestranný a plní tím svoje poslání média veřejné služby....

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace