Marián Vojtek

Marián Vojtek - Foto: Khalil Baalbaki

Marián VojtekFoto: Khalil Baalbaki

odborný redaktor

* 1974 

V Českém rozhlasu Plus se zabývám sociálními sítěmi a komunikací s posluchači. Každý všední den mě můžete slyšet v rubrice o sociálních sítích kolem 14:18. 

Od března 2014 jsem interním lektorem Českého rozhlasu. Kolegyně a kolegy učím na workshopech psát články na web a popisky v Programu a v iRadiu. 

Od října 2005 do 28. února 2013 jsem měl na starosti web a multimediální podporu Rádia Česko. Doplňoval jsem jeho internetové stránky a staral se o doprovodné služby digitálního vysílání. Občas jste mě mohli slyšet ve zpravodajských relacích Rádia Česko nebo jako „dabéra“ zahraničních hostů v našem vysílání. Deset let jsem spolupracoval s Českým rozhlasem Vltava, kde jsem do konce roku 2015 připravoval a četl přehledy kulturního tisku v pořadu Mozaika

Na podzim roku 2001 jsem se rozhodl pracovat v Českém rozhlase. Mé přání bylo vyslyšeno v Českém rozhlase Region, Středočeský kraj. Do jara 2005 jsem připravoval a četl zprávy, točil reportáže, připravoval dvě rubriky a moderoval jeden diskusní pořad. V dubnu 2005 jsem se po konkursu stal redaktorem tehdejšího iŽurnálu, internetového serveru Radiožurnálu, kde jsem připravoval internetové zpravodajství. 

Rozhlasovou kariéru jsem začal v soukromých rádiích v Praze. Své první zkušenosti jsem nasbíral ve zpravodajství jako redaktor a zprávař v roce 1992. Poté jsem na chvíli "zběhnul" k moderování na regionální a celoplošné stanici a po několika letech se vrátil zpátky do zpravodajství privátních rádií. Kromě jiného jsem si vyzkoušel, jaké to je být šéfredaktorem. 

Když mám volno, najdete mě buď v posilovně, na kole nebo v posteli. Mám rád sarkastický a černý humor. 

E-mail: Marian.Vojtek@rozhlas.cz

Autor:  Marián Vojtek  (mvo)

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Autoři se mohou hlásit do 33. ročníku Prix Bohemia Radio. Vítěze ocení také Visegrádská čtyřka

Autoři původní rozhlasové tvorby se mohou až do 16. ledna 2017 hlásit do 33. ročníku festivalu Prix... . Nová soutěžní kategorie vznikla díky podpoře Mezinárodního visegrádského fondu, který pro aktuální...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace