Markéta Ševčíková

Markéta Ševčíková - Foto: Archiv Českého rozhlasu

Markéta ŠevčíkováFoto: Archiv Českého rozhlasu

redaktorka, moderátorka

V Českém rozhlase Plus v současnosti připravuje a moderuje Radiofórum, podílí se také na přípravě pořadů Svět ve 20 minutách a Magazín Leonardo, točí aktuální reportáže ze světa vědy a výzkumu. Pracuje též v redakci zpravodajství ČRo Dvojka. 

Do Českého rozhlasu se vrátila v lednu 2014 po dvouleté přestávce, během níž působila na ministerstvu kultury jako ředitelka kabinetu. Byla též autorkou a kurátorkou rozsáhlého projektu "Otevřené ministerstvo", který si kladl za cíl prezentovat v rámci MK ČR co nejširší spektrum různých forem živého umění a obrátit na ně pozornost veřejnosti. 

Před odchodem na MK ČR pracovala v rozhlase 13 let, naposled pro Český rozhlas 6. Pro tuto stanici připravovala a moderovala kulturně-politický týdeník Aréna a nedělní Songy a myšlenky (předpůlnoční rozhovory s malíři, režiséry, herci, spisovateli a skladateli). Autorsky i moderátorsky se podílela i na pořadech Inventura Studia STOP, Rozmluvy, Zaostřeno na mladé, Hovory a Volejte Šestku, příležitostně moderovala kulaté stoly Názorů a argumentů. Působila také v redakci zpravodajství. 

Angažmá v Českém rozhlase zahájila v roce 1998 na Čro 1 – Radiožurnálu v redakci zpravodajství, poté přešla na další celoplošnou stanici – Český rozhlas 2 – Praha. Tam se začala důsledněji věnovat kultuře a reportážím ze světa filmu, divadla a literatury. Souběžně začala pracovat v Českém rozhlase 6, kde pak zakotvila natrvalo, na Český rozhlas 2 (redakce zpravodajství) a Český rozhlas 1 – Radiožurnál (publicistický pořad Stalo se dnes) se ale příležitostně vracela.  

Do roku 1997 pracovala coby dramaturg a redaktor v České televizi v producentském centru publicistiky a dokumentaristiky. V České televizi zároveň působila jako programová hlasatelka. Před televizním angažmá zahájila svou novinářskou dráhu ve filmovém časopise Kinorevue, pravidelně publikovala i v televizních (Týdeník Televize), v žánrových (Folklór) a ve společenských a life-style časopisech (Reflex, Playboy, Penthouse). Moderovala řadu odborných sympózií a seminářů (např. sympozium Česká výtvarná postmoderna a současnost, Světový kongres koučů atd.)  

Vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, obor filmová a televizní žurnalistika. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas