Pavel Halla

Pavel Halla - Foto: Rostislav Duršpek

Pavel HallaFoto: Rostislav Duršpek

redaktor publicistiky

Znamení:
Střelec 

Životní motto:
"Život je hra, musí se ale hrát fair play" 

Co dělám v rozhlase:
Od anket v ulicích na aktuální témata, přes rozhovory se zajímavými lidmi a diskuzní pořady, po cestopisné reportáže ze zajímavých míst západních Čech. Tvůrčí práce se zvukem mě nepřestává fascinovat a bavit. Spoluvytvářím pořady Česko – země neznámá, Co vás zajímá, U vás doma, Náš příběh, Otázka pro dnešní den a další. 

Před rozhlasem:
Já se vlastně jen vrátil zpátky do rádia, ze kterého jsem před patnácti lety vyrazil do velkého světa hlavního města na zkušenou. Několik let jsem pracoval jako tiskový mluvčí. Bylo úžasné poznat a pochopit práci „na druhém břehu“. Dnes jsem ale rád, že jsem zpátky v rádiu – to je moje živá voda.  

Co mě baví:
Baví mě lovit zajímavé zvuky z terénu a reportáže tak vytvářet pro posluchače co nejbarevnější. 

Vyhledávání nových zajímavých míst pro výlety, odkrývání neznámých detailů na známých místech, přiblížení atmosféry místa – to je přesně to, co jsem vždycky chtěl dělat. Každý den je jiný a v různých, nejen přírodních, kulisách. Také mě baví ptát se v diskuzních pořadech na nejen příjemná témata, stejně jako pátrat po zajímavých lidech a jejich životních příbězích… 

Novinkou pro mě po návratu do Českého rozhlasu byly nejen nové technologie v počítačích (stříhal jsem ještě magnetické pásky, které se pak ručně lepily k sobě), ale také nové komunikační cesty k posluchačům. Webové stránky, facebook… O to je ale moje práce teď pestřejší. Nejen, že pokaždé tvořím zcela novou a jedinečnou rozhlasovou reportáž, ale ještě k tomu fotím a píšu články pro web Českého rozhlasu.  

E-mail: pavel.halla@rozhlas.cz

Autor:  Pavel Halla

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Autoři se mohou hlásit do 33. ročníku Prix Bohemia Radio. Vítěze ocení také Visegrádská čtyřka

Autoři původní rozhlasové tvorby se mohou až do 16. ledna 2017 hlásit do 33. ročníku festivalu Prix... . Nová soutěžní kategorie vznikla díky podpoře Mezinárodního visegrádského fondu, který pro aktuální...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace