Kateřina Jiřincová

Kateřina Jiřincová - Foto: Rostislav Duršpek

Kateřina JiřincováFoto: Rostislav Duršpek

zprávařka

Jsem nováčkem nejen v Českém rozhlase Plzeň, ale ve světě médií vůbec. Od léta 2016 připravuji a čtu zprávy a také přepisuji zvukové příspěvky našich redaktorů zpravodajství na webové stránky ČRo Plzeň. 

Kdo jsem a co mám ráda 

Od dětství jsem byla zvědavá a zvídavá. Můj svět naplňovaly příběhy, které psala i malovala má bujná fantazie. Logickým vývojem proto bylo studium střední pedagogické školy, na nějž mám do dnes krásné vzpomínky. Přestože jsem práci s dětmi měla ráda, osud mě zavál do absolutně odlišných profesních sfér a vše byla dobrá zkušenost. 

V mém volném čase se věnuji hlavně svým dětem. Ráda čtu, píšu, sním, dívám se do lidské duše a setkávám se s milými a zajímavými lidmi. Miluji pestrost životních osudů, protože je to inspirativní. 

Co mne přivedlo k mikrofonu? 

Zvláštní „náhody“. Vzhledem k tomu, že jsem byla vždycky „ukecaná“, poslala mi moje nejlepší kamarádka na jaře 2016 sms zprávu s odkazem na soutěž HLAS ČRo Dvojky. Po váhání, jsem se přihlásila a k mému velkému překvapení i postoupila do semifinále. Byla to pro mne obrovská zkušenost a zároveň zjištění, jak omezující je vlastní tréma. 

Soutěž jsem sice nevyhrála, ale vyhrála jsem obrovskou a neuvěřitelnou příležitost. Nahrávka z Hlasu se totiž dostala k těm správným uším z vedení Českého rozhlasu v Plzni a s tím přišla i nabídka na práci zprávařky. Pod dozorem úžasné kolegyně Dany Jelínkové jsem se tedy začala učit, jak plout na těch správných vlnách a jak překonávat nejen nástrahy českého jazyka, ale i samu sebe při rozsvícení „červeného světla“ a že je to opravdu dlouhá cesta. Pevně doufám, že radost, kterou z mojí práce mám já, budou mít časem i posluchači.  

Co mne drží nad vodou? 

Možná to bude znít zvláštně, ale jsem občas ráda pod vodou. Baví mě potápění a svět pod vodní hladinou je fascinující. Vždy se mě tam dotkne jedinečný okamžik lehkosti bytí. A pak když se vynořím, jsem vděčná za kouzlo obyčejného nádechu... A o tom život je... Užít si s lehkostí každý nádech, protože vůně přítomného okamžiku se nikdy neopakuje.☺ 

E-mail: katerina.jirincova@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace